RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon tempert verwachtingen na coronarecords

icon
Algemeen30 juli, 2021

Amazon boekte vorig kwartaal meer dan 100 miljard dollar omzet, al voor de derde keer op rij. Toch start nieuwe CEO Andy Jassy in mineur, want de recordcijfers van vorig jaar kan hij niet meer waarmaken.

 

Mensen doen andere dingen

In het voorbije tweede kwartaal, tevens het laatste kwartaal met oprichter Jeff Bezos als CEO, zag Amazon de omzet met 27% groeien. Die brak zo voor de derde keer op rij door de grens van 100 miljard en klokte af op 113 miljard dollar (95 miljard euro).

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Toch worden de cijfers vooral als een domper gezien: de groei is flink vertraagd ten opzichte van de 41% omzetstijging een jaar geleden. De omzet kwam dan ook zo’n 2 miljard dollar lager uit dan analisten hadden verwacht.

De verklaring is niet ver te zoeken: vorig jaar was een recordjaar voor Amazon, aangezien mensen door de lockdowns thuis zaten en massaal hun toevlucht namen tot e-commerce. Vandaag ziet CFO Brian Olsavsky dat mensen weer “andere dingen gaan doen dan winkelen”, zoals op reis gaan. De financiële topman verwacht daardoor ook in de komende kwartalen langzamere groei, schrijft CNBC.

 

Meerjarige investeringscyclus

De winst overtrof daarentegen wel de verwachtingen, geholpen door de zeer winstgevende cloud-computing, abonnementen en reclameactiviteiten. De bedrijfstak waar services aan platformpartners en reclame in zitten vervat, was ook goed voor liefst 87% meer omzet in het vorige kwartaal, terwijl cloudafdeling AWS met 37% groeide. Het zorgde voor een positieve nettowinst van 7,8 miljard dollar (6,6 miljard euro), 48% meer dan vorig jaar.

Amazon bevindt zich ondertussen midden in een meerjarige investeringscyclus, aldus nog Olsavsky. De technologiereus wil zijn opslagcapaciteit in tweede helft van het jaar nog fors vergroten, vooral in de VS zelf, terwijl het bedrijf ook blijft inzetten op diensten zoals Prime Video. De overname van de iconische Hollywoodstudio MGM in mei speelt daar een belangrijke rol in.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail