RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Bevoorradingsproblemen en inflatie nog tot 2023

icon
Algemeen18 februari, 2022

De problemen in de mondiale toeleveringsketen zullen waarschijnlijk jaren aanhouden, vreest het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Dat zorgt ook voor verdere inflatie en ondermijnt het herstel na de coronapandemie.

 

Helft inflatie door voorraadproblemen

De toeleveringsproblemen waar zowat elke sector ondertussen al sinds het najaar mee kampt, dreigen nog tot 2023 aan te houden. Dat zegt het IMF in een nieuw rapport. Eind vorig jaar verwachtte het IMF nog de tekorten aan auto’s medio 2022 grotendeels zouden zijn opgelost en dat de andere knelpunten eind dit jaar van de baan zouden zijn, maar daar heeft de omikronvariant een stokje voor gestoken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Zelfs als er geen nieuwe problemen meer opduiken, zal het nog een poos duren vooraleer alles uit de knoop geraakt. Door de coronapandemie kochten mensen weer meer goederen in plaats van diensten, legt het IMF uit, maar de fabrieken konden niet volgen. Tekorten aan alles van chemicaliën tot microchips en nieuwe lockdowns zorgden ervoor dat het fabrieksherstel stagneerde. De prijzen van consumentengoederen stegen snel en de levertijden bereikten recordhoogten, wat dan weer sterke inflatie op gang bracht.

 

Zonder de toeleveringsproblemen zou in de eurozone in de herfst van 2021 ongeveer 6% meer zijn geproduceerd, en die achterstand wreekt zich. De helft van alle prijsinflatie op consumptiegoederen wijt het IMF aan de aanvoerproblemen, de andere helft komt van de sterk toegenomen vraag sinds de pandemie. Alleen de prijzen van diensten, die weliswaar meer dan de helft van de gemiddelde gezinsconsumptie uitmaken, zijn minder gevoelig voor de schokken.

 

Mensen en infrastructuur ontbreken

Ook verdwijnen de moeilijkheden niet zomaar met het coronavirus. Er zijn nog een aantal structurele problemen in de wereldeconomie: 10% van alle leverproblemen komt van een tekort aan arbeidskrachten, een groot deel van de problemen is ook gewoon te wijten aan een verouderde logistieke infrastructuur. Die problemen kunnen weleens hardnekkigere gevolgen hebben dan tijdelijke coronasluitingen, waarschuwt het IMF.

 

Al is er ook goed nieuws: van zodra de pandemie wegebt, zou de inflatie weer iets onder het streefcijfer van de Europese Centrale Bank dalen. Werkgevers hoeven bovendien niet te vrezen: ondanks de krapte op de arbeidsmarkt, zouden de lonen slechts matig stijgen. Wel moet er dringend werk worden gemaakt van de zoektocht naar nieuwe werkkrachten (tips aan de overheden zijn de migratieregels versoepelen en betere kinder- en ouderenopvang) en doelgerichte fiscale maatregelen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    Action opent derde Gentse winkel op Korenmarkt

    Action opent zaterdag 17 oktober een nieuwe vestiging op de Korenmarkt, pal in het centrum van Gent. Het wordt de derde Action-winkel in de stad en de 236ste in België.

  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Ook Medi-Market, Délitraiteur en Pureto trekken naar Broeklin Brussels

    Broeklin Brussels heeft opnieuw drie huurders binnengehaald. Na onder meer Celio, Neuhaus en Xandres bevestigen nu ook Medi-Market, Délitraiteur en horecaconcept Pureto hun komst naar het shoppingproject in Machelen. Daarmee zijn al acht commerciële namen bekend.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail