RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Herbruikbare condooms voor rechte bananen – en andere aprilgrappen

icon
Algemeen1 april, 2022

Geen april zonder vissen. Ook retailers en merken laten zich op 1 april graag van hun lolligste kant zien, al houden de meesten dit jaar opvallend gedeisd.

 

Aprilse grollen

Er valt in deze onzekere tijden weinig te lachen, niet waar? Toch geven we je graag een bloemlezing van wat ze ons vandaag op de redactie allemaal probeerden wijs te maken. 
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
  • Herbruikbare condooms. Het is toch ongehoord dat rietjes, luiers en wegwerpbestek tegenwoordig allemaal uit den boze zijn, maar elk rubbertje telkens onverbiddelijk in de vuilnisbak verdwijnt? De verpakkingsvrije websupermarkt Pieter Pot en Condomerie nemen de ban op ‘single-use’ verpakkingen zeer ernstig en lanceren vandaag de allereerste herbruikbare condoom. Navulbaar, zo men wil. “Op de herbruikbare condooms zal statiegeld worden gehanteerd zodat consumenten ze kunnen retourneren. Vervolgens worden ze professioneel gewassen worden, met garantie omtrent hygiëne en hergebruik”, klinkt het bloedserieus.
     

  • Ruimtereizen. Na de virtuele uitstapjes richting metaversum zoekt de Franse supermarktgroep Carrefour nu letterlijk hogere sferen op. Vanaf 2023 biedt de Belgische tak van het bedrijf ruimtereizen aan. Nu met exclusief introductieaanbod: 5% korting voor de eerste vijf aspirant-astronauten die zich inschrijven. Niet te missen, toch?
     

  • De contactloze winkelkar. Ken je die diepmenselijke frustratie wanneer je in de supermarkt een kar wil nemen, maar geen muntstuk uit je broekzak weet te diepen? Geen probleem, Lidl heeft de oplossing: voortaan kan je ook contactloos betalen voor je winkelkarretje. Even het vers ontsmette handvat scannen en het is gepiept.
     

  • Basmati-ijs. Of hoe een tikfout tot een ware productrevolutie kan leiden. Bosto brengt exclusief ‘Basmati Ice’ op de markt, ijs met die heerlijke smaak van… jawel, een kom rijst. Moeten we hier nog meer over zeggen?
     

  • Glow in the dark-chips. Nu de energieprijzen de pan uit swingen, wil je het licht toch niet aanknippen om het kommetje chips op je schoot te vinden? Laat staan dat je die spannende film wil onderbreken door in het ijle te moeten grabbelen naar de zak. Croky komt je redden met chips die licht geven in het donker. Verkrijgbaar in de smaak ‘naturel’, want is er iets natuurlijker?
     

  • Rechte bananen. Waarom zijn de bananen krom? Dat afgezaagde rijmpje kotsbeu gehoord? Bij Fairtrade waren ze dat blijkbaar ook, want zie daar: de eerste rechte bananen*. Gloednieuw op de markt en binnenkort overal verkrijgbaar, met dank aan eerlijk betaalde boeren dan nog.
    *Pieter Pot-condooms niet inbegrepen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail