RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Tweedehands
  • Bedrijven Zeeman
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie BelgiëNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zeeman verkoopt nu ook tweedehands in België

icon
Mode2 mei, 2022
Zeeman circulair resale schema
Zeeman

Zeeman start met de verkoop van tweedehands baby- en kinderkleding in twee Belgische winkels. Klanten kunnen er ook gebruikte kleding inleveren. In Nederland loopt het project al langer.

Met Nederlandse kringwinkels

In de winkels in Genk en Merksem test de discountketen vanaf vandaag de verkoop van tweedehands baby- en kinderkleding onder de noemer Resale. Het gaat om kleding van uiteenlopende merken, die Zeeman inkoopt via de Nederlandse kringloopwinkels van Het Goed. De sociale onderneming heeft vijf textielsorteercentra in Nederland en verwerkt ingezamelde kleren en spullen. Daardoor is iedere levering anders.

Omgekeerd kunnen klanten ook zelf gebruikte kleding binnenbrengen bij de twee deelnemende winkels: in de vestigingen van Merksem en Genk staat vanaf nu een inzamelbox van Het Goed. Kledingstukken die voldoen aan de kwaliteitseisen krijgen een tweede leven, wat niet geschikt is voor hergebruik wordt gerecycleerd tot garens, isolatiemateriaal of poetsdoeken.

Inspelen op trend

In Nederland kunnen consumenten al in alle Zeeman-winkels kleren inleveren. Tweedehands kopen kan er momenteel in zes vestigingen. In 2021 heeft Zeeman zo naar eigen zeggen 15.000 kilogram CO2 bespaard. Het pilootproject wordt regelmatig geëvalueerd. Als het een succes blijkt, volgt mogelijk een verdere uitrol naar andere geschikte filialen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Kwaliteitsmanager Arnoud van Vliet geeft meer uitleg: “Bij Zeeman zijn we zuinig. Zuinig op de middelen die we nodig hebben en zuinig op het milieu, mens en de maatschappij. Vandaar dat we dan ook blij zijn met deze uitbreiding van ons Resale-concept naar de Belgische markt.” Het bedrijf geeft bovendien toe in te spelen op de trend van tweedehandsshoppen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail