RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Recordomzet en -winst voor Hornbach in voorbije kwartaal

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin26 juni, 2014

Ruim 1 miljard euro omzet

In de periode van 1 maart tot 31 mei – het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar – boekte Hornbach een recordomzet van 1,035 miljard euro, liefst 16% meer dan een jaar eerder. Op vergelijkbare basis bedroeg de groei 14,6%. “De vraag bij doe-het-zelvers in onze winkels is in de maand maart geëxplodeerd“, zegt financieel directeur Roland Pelka in het tussentijdse rapport. Vorig jaar hadden de DHZ- en de tuincentra af te rekenen met een langdurige winter, die nog eens bovenop de recessie kwam.

 

“Eens te meer tekende onze thuismarkt voor de grootste groei, maar ook in de acht andere landen buiten Duitsland gingen we er knap op vooruit.” In het buitenland steeg de omzet meer bepaald met 11,7% tot 402,1 miljoen euro, en op vergelijkbare basis bedroeg die buitenlandse groei 8,2% (exclusief wisselkoerseffecten).

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De sterkste groei tekende Hornbach op in zijn consumentendivisie Baumarkt (+16,4% tot 976,6 miljoen euro), al zagen de 27 Hornbach Baustoff Union-vestigingen voor vaklui hun omzet toch ook aandikken met 10,1% tot 58 miljoen euro.

 

71% meer winst

De operationele winst schoot liefst 71% de hoogte in om af te klokken op 87,3 miljoen euro; een rechtstreeks gevolg van “hogere winstmarges en gunstiger operationele en administratieve kosten“, klinkt het.

 

Na de opening van nieuwe vestigingen in Lübeck en Praag baat Hornbach 143 DHZ- en tuincentra uit, waarvan negen in Nederland. Hornbach telt intussen al 15.639 medewerkers.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin18 september, 2026
    Van Marcke verkoopt winkels om schuldenberg terug te dringen

    Van Marcke verkoopt winkelvastgoed en krimpt zijn netwerk om cash vrij te maken. De badkamer- en verwarmingsspecialist torst een nettoschuld van 188 miljoen euro en leed vorig jaar opnieuw verlies.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin8 september, 2026
    Hornbach verrast met aanhoudende straffe groei

    Bij Hornbach klom in het voorbije kwartaal zowel de omzet als de winst stevig. De bouwmarktgroep groeit duidelijk sneller dan de doe-het-zelfmarkt, maar houdt ondanks die sterke prestaties vast aan zijn jaarprognose.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin4 september, 2026
    Na Colruyt trekt ook Brico Planit naar Makro-site in Deurne

    Er komt schot in de heractivering van de voormalige Makro-site in Deurne. Na de aankondiging dat Colruyt Professionals er opent op 16 september, zegt Brico Planit te mikken op begin 2027. De keten neemt er ook de bestaande drive-in in gebruik.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail