RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven MakroMetro
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Toekomst voor Metro, doodsstrijd voor Makro

icon
Food13 september, 2022
Shutterstock.com

Dat het doek valt over de Belgische winkels van Makro, wordt steeds duidelijker. Mogelijk sluiten de winkels nog voor kerst de deuren. Voor groothandel Metro (en enkele panden) zouden er wel al overnamekandidaten klaarstaan.

Geen hoop voor Makro

Nog voor Kerstmis zullen de Makro-winkels sluiten, verwacht de socialistische vakbond ABVV-BBTK. Secretaris Erik Dirkx denkt dat de winkels niet meer te redden vallen: de rekken zijn leeg en door de besparingen van de afgelopen jaren zijn de vestigingen afgeleefd. Dat bericht Gazet van Antwerpen. In een brief aan de medewerkers zei Belgisch CEO Vincent Nolf trouwens zelf dat Makro een “verouderd bedrijfsmodel” heeft, dat zelfs met een grondige reorganisatie niet gegarandeerd zou overleven.

Sommige medewerkers zouden er dan ook liefst korte metten mee maken, maar ook dat is “geen optie” volgens de topman. Voor “een grootschalige reorganisatie met een onmiddellijke beëindiging van arbeidsovereenkomsten en/of sluiting van niet-winstgevende activiteiten” is namelijk geen externe financiering beschikbaar.

Spontane overnamekandidaten

Het blijft dus wachten op de Ondernemingsrechtbank van Antwerpen, die mogelijk deze week de aangevraagde gerechtelijke bescherming toekent en een curator aanstelt voor de verdere procedure. Die zal evenwel zeker nog enkele maanden in beslag nemen. De directie hoopt dan “activa en personeel” over te kunnen dragen aan overnemers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Er is namelijk ook goed nieuws: er zou effectief concrete interesse zijn, vanwege “verschillende geloofwaardige partijen”, om de groothandelstak Metro en “specifieke activiteiten of Makro-winkels” over te nemen. De kandidaten zouden zich spontaan hebben gemeld, aldus de brief die op 1 september de reorganisatie-aanvraag meedeelde aan het personeel.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food12 oktober, 2026
    Nederlandse familieholding neemt Belgische PaperMints over

    PaperMints komt volledig in handen van Granville, de familieholding achter de Nederlandse Mignot & de Block-groep. De nieuwe eigenaar wil de Belgische producent van ademverfrissers sneller internationaal laten groeien en neemt meteen ook de distributie in de Benelux over.

  • icon
    Food12 oktober, 2026
    Groot cyberincident bij Ahold Delhaize: Albert Heijn, Etos en Gall & Gall lamgelegd

    Sinds zondag kampt Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, met wat het een "grootschalige IT-storing" noemt. De websites en apps zijn onbereikbaar, online bestellingen kunnen niet worden afgehandeld en in de fysieke winkels zijn de prijzen van vorige week nog zichtbaar op...

  • icon
    Food12 oktober, 2026
    Mars ziet boodschappenlijst verdwijnen: AI neemt routineaankopen over

    Consumenten zullen hun dagelijkse boodschappen steeds vaker overlaten aan digitale assistenten, terwijl fysieke winkels juist meer moeten inzetten op beleving en ontdekking. Dat voorspelt Mars op basis van onderzoek naar ruim 180.000 databronnen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail