RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Amazon
  • Onderwerpen RechtszaakWetgeving
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon moet in Frankrijk 3,3 miljoen euro boete betalen

icon
Algemeen7 december, 2022

De Franse marktwaakhond legt Amazon een boete van 3,3 miljoen euro op. In de contracten met platformverkopers zag het agentschap voor fraudebestrijding oneerlijke voorwaarden, die Amazon bovendien te laat aanpaste.

90.000 euro boete per dag

De Franse fraude-autoriteiten leggen Amazon een nieuwe boete op: de Amerikaanse e-commercegigant moet 3,3 miljoen euro betalen, oftewel 90.000 euro boete per dag dat het bedrijf in overtreding was. Aangezien een recente Franse wet toelaat dwangsommen op te leggen tot 1% van de wereldwijde omzet van een bedrijf, besloot het fraude-agentschap dat nieuwe wapen voor het eerst in te zetten.

In een onderzoek naar de contracten tussen verkopers op de Amazon-marktplaats en het platformbedrijf zelf stelde de Franse concurrentiewaakhond namelijk “onevenwichtige clausules” vast, die Amazon zouden bevoordelen en in strijd zijn met de regels voor platformen die de Europese Unie in 2019 heeft aangenomen.

Eind december 2021 kregen de Amerikanen tot uiterlijk 22 maart van dit jaar om de Franse contracten aan te passen, maar uiteindelijk kwam dat pas een maand later – op 28 april – in orde. Amazon was nochtans op voorhand gewaarschuwd dat een boete van 90.000 euro per dag vertraging dreigde.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Tweede veroordeling

Het is niet de eerste keer dat Amazon wordt veroordeeld voor soortgelijke praktijken. In 2019 kreeg het bedrijf al eerder een boete van vier miljoen euro van de handelsrechtbank van Parijs omwille van de contracten. Frankrijk was ook één van de eerste landen om een zogenaamde anti-Amazonwet te stemmen, die de macht van grote platformen beperkt. Op dit moment streeft het land er nog naar gratis bezorging voor boeken te verbieden, om fysieke boekhandels meer kansen te geven.

Amazon verzet zich niet alleen tegen de boete, maar ook tegen de oorspronkelijke bevindingen en conclusies van de marktwaakhond. De e-commercereus vecht die dan ook stuk voor stuk aan in de rechtbank.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Tom&Co zet mes in Franse winkels, maar schakelt hoger in België

    Tom&Co snoeit in zijn Franse winkelnetwerk, terwijl de verliezen verder oplopen. In België gaat de dierenspeciaalzaak net in de aanval: tegen 2030 wil de keten tot zeventig nieuwe winkels openen. Opmerkelijk genoeg neemt de retailer ook franchisewinkels weer in eigen beheer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail