RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven CoraLidlRewe
  • Onderwerpen Marketing
  • Geografie DuitslandFrankrijkNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Sterven folders uit? Lidl, Cora en Rewe stoppen ermee

icon
Food9 december, 2022
Jarretera / Shutterstock.com

De folder is het enige beest dat mag uitsterven, communiceert Franse hypermarktketen Cora aan zijn klanten. Nu de papierkosten snel stijgen, stoppen steeds meer supermarkten met hun papieren folders: ook Rewe in Duitsland en Lidl in Nederland.

Meer klanten zonder folder

Cora verstuurt op 10 januari haar laatste folder: de Franse hypermarktketen is de eerste die het aandurft om volledig te stoppen met de bedeling van papieren folders. Uit een test van een jaar lang in zeven hypermarkten bleek namelijk dat het ook prima zonder gaat. Meer zelfs: door over te schakelen op nieuwe communicatiemedia bereikt de keten meer en nieuwe klanten.

Al schakelt Cora toch vooral om heel pragmatische redenen over: de prijs van papierpulp is sinds 2020 aan het stijgen, terwijl steeds minder mensen nog folders in de brievenbus accepteren. Folders worden dus zowel duurder als minder effectief, vertelt algemeen directeur Ludovic Chatelais aan Olivier Dauvers.

Duurzaamheidsoverwegingen komen daar uiteraard bovenop. Cora drukt vandaag meer dan 15.000 ton papier per jaar, een hoeveelheid die met 99% zal verminderen zonder folderbedeling. Wel overweegt de hypermarktformule nog themadrukwerk, zoals voor de wijnbeurs of kerstspeelgoed, maar die worden dan niet deur-tot-deur gebracht.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Franchisenemers verzetten zich

Bij Rewe weerklinkt dezelfde redenering: de Duitse supermarktketen kondigde al deze zomer aan te stoppen met haar wekelijkse folders, vooral naar aanleiding van de energiecrisis. Op 1 juli 2023 (pas een jaar later dus) is het over en uit met de papieren folders, klonk het toen.

Het nieuws werd echter op veel kritiek onthaald door franchisenemers. Aangezien zij ruim de helft van alle winkels in handen hebben, moest Rewe op zijn stappen terugkomen: de zelfstandige ondernemers mogen zelf kiezen of ze een folder willen. Ook dochterketens Netto en Billa gaan gewoon door met papieren drukwerk.

Lidl voert dan weer een proefproject in Nederland, weet Distrifood: in de provincie Utrecht worden vanaf januari 2023 geen folders meer bedeeld. Maar of de folder werkelijk de “enige diersoort is die mag uitsterven”, zoals Cora in Frankrijk aan klanten meedeelt, valt ook daar nog af te wachten.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail