RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door
In dit artikel
  • Bedrijven GucciKering
  • Onderwerpen Fraude
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Mogelijk kartelvorming bij Europese luxemerken

icon
Mode27 april, 2023
© Shutterstock

De Europese Commissie heeft inspecteurs naar de kantoren van Gucci in Milaan gestuurd. Er zou sprake zijn van overtreding van regels rond mededinging en kartelvorming. Ook andere luxegroepen zijn betrokken.

Boete tot 10% van de omzet

De Europese Commissie had aangekondigd dat er “onaangekondigde inspecties” plaatsvonden bij bedrijven uit de mode-industrie in meerdere lidstaten van de Europese Unie. De inval bij Gucci gebeurde in samenwerking met de Italiaanse belastinginspectie, waarbij het volgens Reuters zou gaan om de productie van handtassen, koffers en andere lederen items.

Ook de Franse politie werkt intussen mee aan het onderzoek, maar het is niet bekend of er ook Franse luxemerken betrokken zijn. Kering, het Franse moederbedrijf van Gucci, zegt in een persbericht “zijn volledige medewerking te verlenen aan het onderzoek”. Er zijn verder weinig details bekend, maar er zou nog minstens één ander luxemerk (buiten de Kering-groep) betrokken zijn. Bedrijven die zich schuldig maken aan kartelvorming kunnen een boete krijgen die kan oplopen tot 10% van hun omzet.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode5 november, 2026
    De verborgen wereldreis van afgedankte kleding: hoe Europa zijn textielprobleem uitbesteedt

    Wat gebeurt er met kleding die consumenten in de textielcontainer gooien? Een grootschalig onderzoek naar de export van afgedankt textiel uit Scandinavië legt een bijzonder complex handelsnetwerk bloot. Kleding reist via Europese sorteercentra naar tweedehandsmarkten in Afrika en Azië, maar wat uiteindelijk met die kleding gebeurt, weet vaak niemand.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    [Interview] 100 winkels voor Bel&Bo: “Gezondere marges dankzij AI”

    In een uitdagende markt blijft modeketen Bel&Bo niet bij de pakken zitten: zopas opende de retailer zijn honderdste vestiging. CEO Charlotte Delfosse ziet dat consumenten aarzelen, maar verwacht ook impulsen van artificiële intelligentie.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    Shein pompt half miljard extra in Polen om Europese importheffingen te omzeilen

    Shein investeert nog eens 500 miljoen euro in zijn Poolse logistieke infrastructuur. De Chinese modegigant wil zo niet alleen sneller leveren, maar ook minder rechtstreeks uit China verzenden. Op die manier ontsnapt de ultra-fastfashionspeler ook aan de strengere Europese douaneregels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail