RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize investeert in groter distributiecentrum en winkelrenovaties

icon
Food6 september, 2011

In aanwezigheid van minister-president Kris Peeters heeft Delhaize vanmorgen een forse uitbreiding van zijn distributiecentrum in Zellik aangekondigd. Eind dit jaar begint de bouw aan een nieuwe opslagruimte van 12.000m². De Belgische supermarktketen maakt ook een budget van 140 miljoen euro vrij om eigen winkels te renoveren.

50 miljoen voor uitbreiding distributiecentrum

Het investeringsplan dat Delhaize wereldkundig maakte, omvat flinke verbouwingen aan zowel het distributiecentrum als de geïntegreerde winkels. In Zellik wordt naast de bestaande opslagplaats DC Fresh II een nieuw gebouw van bijna 12.000 m² gekoelde opslagruimte opgetrokken voor verse producten. Het gebouw zal DC Fresh III worden gedoopt en kost de distributeur zo’n 50 miljoen euro.

 

Tegen eind 2013, begin 2014 is het de bedoeling dat DC Fresh III operationeel is. Er zou plaats zijn voor 100 medewerkers in het nieuwe warenhuis. Op dit moment biedt het distributiecentrum van 113.000m² werk aan 1.000 mensen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Winkels krijgen opknapbeurt

«Logistiek is de kern van de activiteiten van Delhaize België en moet dus mee de groei en innovatie in ons winkelnetwerk mogelijk maken,” verklaart Delhaize-CEO Michel Eeckhout de investering in het distributiecentrum.

 

Ook voor die innovatie in het winkelnetwerk heeft de supermarktgroep reeds concrete plannen. Over een periode van vijf jaar wil Delhaize 140 miljoen euro investeren in zijn geïntegreerde winkels, specifiek in Vlaanderen. Met dat budget wil Delhaize “de winkels moderniseren en vernieuwen volgens de nieuwe standaarden, met als resultaat een nog aangenamere winkelervaring voor de klant,” aldus nog Michel Eeckhout.
 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [Filet Pur] Flagrant delict

    Ondernemers die wetteloos hun goesting doen, verplichten straks de discounters om het slechte voorbeeld te volgen. Plunderaars brengen intussen de stemming in de sector naar het nulpunt. Is spotgoedkope wijn het antwoord, vraagt Filet Pur zich af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail