RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags Retailmedia
  • Bedrijven Ahold Delhaize
  • Onderwerpen Marketing
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ahold Delhaize haalt half miljard uit advertentie-inkomsten

icon
Food12 juni, 2023
Shutterstock.com

Inkomsten uit retailmedia helpen Ahold Delhaize om de prijzen laag te houden, zegt topman Frans Muller. De retailer heeft “ongeveer de helft” van haar doel bereikt om een miljard euro omzet uit advertenties en data te halen tegen 2025.

Prijzen laag houden

Ahold Delhaize zit ongeveer halfweg zijn doelstelling om tegen 2025 een miljard euro omzet te halen uit activiteiten als het verkopen van advertenties op websites en in apps, en het te gelde maken van inzichten uit shopperdata, heeft topman Frans Muller verklaard tegenover persagentschap Reuters.

Volgens Muller gebruikt Ahold Delhaize de inkomsten uit reclame om de voedselprijzen lager te houden nu de inflatie in Europa en de Verenigde Staten aanhoudt: “Wat we genereren aan inkomsten uit retailmedia, zullen we herinvesteren in ons bedrijf om ervoor te zorgen dat consumenten zich gezonde en duurzame producten kunnen veroorloven. We moeten heel hard samenwerken, met retail en productie, om de kosten laag te houden.” Hoeveel Ahold Delhaize verdient wanneer een klant op een gesponsord product of banner klikt, wilde hij echter niet kwijt.

Gericht adverteren

Vorig jaar nam de retailer een participatie in het Gentse bedrijf Adhese, een specialist in digitale advertentietechnologie. De bedoeling is om klanten promoties en advertenties op maat aan te bieden en diepgaander inzicht te verkrijgen in hun gedrag. Fabrikanten kunnen bijvoorbeeld betalen om hun merk bovenaan te laten verschijnen in zoekopdrachten van klanten, of gericht adverteren naar specifieke doelgroepen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Wel meer retailers zetten in op retailmedia als een alternatieve bron van inkomsten, naar het voorbeeld van Amazon en Walmart. Sectorgenoot Carrefour bijvoorbeeld lanceerde in samenwerking met Liveramp het digitale reclameplatform Carrefour Links, dat adverteerders de mogelijkheid biedt om doelgerichte online activeringscampagnes op te zetten op basis van reële aankoopdata, én om de exacte impact van die media-investeringen te meten.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food6 november, 2026
    [Filet Pur] Wegens groot succes herhaald

    Het regent bisnummers in de FMCG-wereld, terwijl het geld door ramen en deuren vliegt. Shoppers zijn beklagenswaardige junkies, afhankelijk van gewetenloze dealers. En waarom valt Kerst elk jaar een beetje vroeger? Filet Pur duikt erin!

  • icon
    Food6 november, 2026
    Día stoot Argentinië af voor 50 miljard dollar

    Grupo Dia verkoopt zijn Argentijnse activiteiten aan Grupo De Narváez van de Argentijnse zakenman Francisco de Narváez. De verkoop maakt deel uit van een herstructureringsplan waarbij de supermarktgroep zich voortaan volledig richt op kernmarkt Spanje.

  • icon
    Food6 november, 2026
    “De beste promotie is soms géén promotie” (Simone Caljouw, Promology)

    Groei en winstgevendheid behaal je niet door meer promoties te voeren, wel met betere commerciële beslissingen. “Elk jaar doen merken precies hetzelfde. Maar welk shoppergedrag wil je beïnvloeden?”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail