RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Metaversum
  • Bedrijven Epic PartnersLVMH
  • Onderwerpen Innovatie
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

LVMH maakt virtuele modellen en modeshows met Fortnite

icon
Mode19 juni, 2023

Luxegroep LVMH gaat een samenwerking aan met Epic Games, de maker van Fortnite. De groep boven Louis Vuitton en Bulgari wil de 3D-designtechnologie van het bedrijf inzetten voor modeshows en virtuele paskamers.

Beleving in de virtuele wereld

LVMH wil met de 3D-creatietools “nieuwe soorten immersieve ervaringen” te creëren voor klanten, zoals virtuele paskamers en modeshows, productcarrousels, toegevoegde realiteit of zelfs “digitale tweelingen”. De Franse modegroep wil zo volop inzetten op virtuele beleving, aldus algemeen directeur Toni Belloni. Ook het ontwerpen van producten zelf, of dat nu digitaal of fysiek is, kan vernieuwen dankzij de 3D-creatietools.

“We hebben ons altijd ingezet voor innovaties die onze klanten nieuwe ervaringen kunnen bieden. Interactieve games, die zijn uitgegroeid tot een volwaardig cultureel fenomeen, zijn daar een perfect voorbeeld van. De samenwerking met Epic Games zal onze expertise op het gebied van 3D-tools en ecosystemen versnellen, van de creatie van nieuwe collecties tot reclamecampagnes en websites. We zullen ook effectiever in contact komen met jonge generaties”, zegt Belloni.

Bulgari en Epic lanceerden in 2022 al samen een virtuele versie van het oude Rome als metaversum-ervaring, terwijl LVMH toen ook haar eerste virtuele influencer, Livi, onthulde. Die werd gemaakt met de MetaHuman-technologie van Epic, waarmee de gamebouwer zeer realistische digitale mensen kan maken. Dit jaar laat Louis Vuitton bezoekers aan de Viva Technology-beurs zijn wintermodeshow digitaal herbeleven: bezoekers kunnen de collectiepresentatie, die in het Louvre plaatsvond, virtueel doorlopen en er een selectie van de creaties bekijken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail