RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Jumbo
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jumbo boekt minder verlies in België

icon
Food31 juli, 2023

Vorig jaar heeft Jumbo zijn omzet in België fors zien stijgen dankzij winkelopeningen. De supermarktketen blijft in de rode cijfers, maar weet het verlies te beperken. De expansie vertraagt wel.

Brutomarges onder druk

In 2022 steeg de omzet van Jumbo in België met meer dan 60% naar 206 miljoen euro, dankzij de opening van tien bijkomende winkels. De retailer bleef wel in de rode cijfers: het verlies bedroeg 4,1 miljoen euro, wel al heel wat beter dan de 6 miljoen euro verlies van een jaar eerder. De cijfers komen uit de zopas gepubliceerde jaarrekening die De Tijd kon inkijken.

Tegenover De Telegraaf noemen waarnemers de rode cijfers volstrekt normaal: “Het verlies is geheel te wijten aan de groei”, zegt een analist van ING. “Vier miljoen is niet dramatisch. Als je ergens met een nieuwe formule komt, dan heb je een paar jaar nodig om winstgevend te kunnen worden”, denkt ook supermarktdeskundige Erik Hemmes. Volgens Gino Van Ossel, professor retailmanagement aan Vlerick Business School, wordt het wel moeilijk voor Jumbo omdat de brutomarges in België onder druk staan.

Tragere expansie

Zelf kan Jumbo niet zeggen wanneer het bedrijf in België winstgevend wordt: “Vanwege de onzekere marktsituatie is het momenteel lastig om hier concrete uitspraken over te doen. Maar we zijn blij met de huidige resultaten. We zien dat de klanten de Jumbo-winkels waarderen en ons steeds beter weten te vinden”, aldus een woordvoerster.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nadat bekend raakte dat Jumbo vorig jaar zijn Belgische dochter twintig miljoen euro toestopte, ontstond er speculatie over een mogelijk vertrek uit België. Die geruchten ontkent de retailer evenwel stellig: “Deze investering was bedoeld om verdere groei te stimuleren. We hebben vertrouwen in onze Belgische activiteiten.”

In de eerste helft van 2023 groeide de Belgische omzet van Jumbo met 68% tot 169 miljoen euro. Wel is duidelijk dat de expansie in België dit jaar trager verloopt dan vorig jaar. De supermarktketen opende tot dusver vier nieuwe winkels en verwacht er in het najaar nog drie te openen, maar de vestiging in Zonhoven gaat wel dicht, zodat de teller wellicht afklokt op 33 winkels eind dit jaar.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food28 september, 2026
    Aldi België wil meer shoppers verleiden met exclusieve app-promoties

    Gebruikers van de Aldi-app krijgen voortaan elke week een tiental exclusieve extra promoties aangeboden, bovenop de reguliere wekelijkse aanbiedingen. Binnen Aldi Nord fungeert België als testmarkt voor initiatieven rond getrouwheidsprogramma’s.

  • icon
    Food25 september, 2026
    [Filet Pur] Eindeloos geëmmer

    Nogal wat mensen vonden dat ze recht op lamenteren hadden afgelopen week: onder hen Nederlandse foodfabrikanten, Belgische jeneverstokers, een gekwetste royalty, een gevallen topman en van fraude verdachte vakkenvullers. Maar hoor je Filet Pur mekkeren?

  • icon
    Food25 september, 2026
    Opnieuw recordwinst voor internationale tak Lidl

    De internationale activiteiten van Lidl hebben opnieuw een sterke omzet- en winstgroei geboekt in het afgelopen boekjaar. De discounter blijkt de stijgende kosten goed onder controle te houden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail