RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Les Soeurs
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Les Soeurs zet in op Nederland na sluiting

icon
Mode12 januari, 2024

Modemerk Les Soeurs heeft de deuren van zijn winkel in Maastricht gesloten, maar wil desondanks volop uitbreiden in Nederland. Eind dit jaar wil het merk in 50 tot 75 Nederlandse damesboetieks hangen.

Pijlen op Nederland

Les Soeurs sloot op 17 december zijn eerste buitenlandse winkel: het huurcontract liep na vijf jaar af en de zussen besloten het niet te verlengen. “We hadden het er van in het begin moeilijk om personeel te werven en hebben er nooit een vast salesteam kunnen opbouwen”, legt medeoprichter Clio Hendrickx uit aan RetailDetail.

Toch bergt het label de Nederlandse ambities zeker niet op, wel integendeel. Via groothandel is het eigen merk van Les Soeurs al aanwezig in een tiental Nederlandse multimerkenboetieks. “In België hebben we inmiddels een mooie dekking, dus nu richten we onze pijlen heel concreet op Nederland. We willen eind dit jaar in 50 à 75 damesboetieks hangen die een soortgelijke stijl als Les Soeurs hebben”, vertelt Hendrickx.

Op zoek in De 9 Straatjes

Les Soeurs staat dit jaar twee keer op kledingbeurs Modefabriek en gaat zelf actief op prospectie. “Ook onze pop-upwinkel in Parijs in 2023 was een bevestiging dat er zeker potentieel is in het buitenland. In Parijs kon ons label soortgelijke klanten bekoren. Strategisch gaan we nu eerst voor Nederland met eigen distributie, in Frankrijk zullen we eerder via agentuur werken en daar graag ook weer een pop-up aan koppelen. Maar dat is voor later”, aldus Hendrickx.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Kers op de taart zou een winkel in Amsterdam zijn. Les Soeurs is er al anderhalf jaar op zoek naar een pand in De 9 Straatjes, maar zonder concreet resultaat. “Laat het een warme oproep aan iedereen zijn: wie een gezellig en beschikbaar pand voor ons weet te vinden, mag zich melden”, lacht Hendrickx.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail