RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Adidas
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Adidas valt minder diep dan verwacht

icon
Mode1 februari, 2024
Shutterstock.com

Adidas is tevreden met een jaar zonder groei. Het Ye-debacle en de val van de Argentijnse peso kostten handenvol geld, dus gaat het sportmerk zijn overblijvende Yeezy-sneakers nu toch nog verkopen.

Peso en Ye

“We weten natuurlijk dat onze financiële prestaties niet goed zijn,” zegt CEO Bjørn Gulden bij de aankondiging van de voorlopige resultaten. Adidas boekte in 2023 quasi dezelfde omzet als een jaar eerder, althans zonder wisselkoerseffecten. Inclusief wisselkoersen daalde de omzet met 5% naar 21,4 miljard euro. In het vierde kwartaal kelderde de Argentijnse peso, iets waar rivaal Puma ook al zwaar onder leed.

Toch zijn de cijfers iets beter dan Adidas op voorhand verwachtte. De sneakerproducent verkocht vorig jaar aanzienlijk minder via groothandel, een neveneffect van inspanningen om de voorraden te verlagen. De grootste tegenvaller was natuurlijk Yeezy: door het stopzetten van de erg succesvolle samenwerking met Kanye (Ye) West, ging zowat 500 miljoen euro verloren. Zonder het “Yeezy-effect” zou de omzet met 2% gestegen zijn.

Hoewel brutomarge met 0,2 procentpunt steeg tot 47,5%, zakte het bedrijfsresultaat in 2023 van 669 miljoen euro naar 268 miljoen euro. Oorspronkelijk vreesde Adidas echter een operationeel verlies van honderd miljoen euro. CEO Gulden heeft nu beslist om de resterende Yeezy-voorraad toch niet af te schrijven. In plaats daarvan wil hij de sneakers in 2024 blijven verkopen, minstens tegen kostprijs. In 2024 verwacht het bedrijf mede daardoor een omzetgroei rond de 5%, maar ongunstige wisselkoerseffecten zullen naar verwachting fors wegen op de winstgevendheid. Adidas denkt nu aan een bedrijfsresultaat van ongeveer 500 miljoen euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail