RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Laatste 10 kaarten Belgian Fashion Congress

icon
Mode9 juni, 2015

De zoektocht naar onderscheidend vermogen…

De modesector beleeft turbulente tijden. Terwijl het middensegment onder druk staat, weegt de snelle groei van e-commerce en omnichannel op de winstgevendheid. Belangrijke spelers flirten met het faillissement of gaan zelfs over kop, andere partijen streven naar schaalgrootte of staan te koop.

Binnen die context is de zoektocht naar onderscheidend vermogen, echte innovaties en rendabele groei uitermate belangrijk. Meteen het thema van het derde “Belgian Fashion Congress”: hoe kunnen we onszelf kunnen heruitvinden?


… via smartwear, kleur, data en zelfs lingerie

Het antwoord krijgen we op 11 juni van toonaangevende retailers in de mode-industrie enerzijds en vernieuwende partners uit de sector anderzijds. Vanuit retailhoek brengt Ignace Van Doorselaere het verhaal van de wereldwijd geroemde lingeriefabrikant Van de Velde, terwijl de Australische ontwerpster Billie Whitehouse alles zal vertellen over haar ervaringen met slimme technologie in mode. Deze veelbelovende designster ontwierp immers baanbrekende kledingstukken als bestuurbaar ondergoed en supportersshirtjes die meetrillen met de sporthelden.

Vanuit ondersteunende hoek zal SAP-vicepresident Peter Akbar de meerwaarde van geïntegreerde technologie in de modebranche aantonen en heeft Bart Van Tigchelt het uitgebreid over het belang en de werking van – de juiste – kleuren.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief


Fashion Personality of The Year

Ook komen we te weten wie zich in 2015 de Fashion Personality of The Year mag noemen, met de jaarlijkse award uitreiking – gevolgd door een verzorgd netwerkdiner. Genomineerden zijn dit jaar Ronald Boeckx (CEO van e5 Mode), Ellen Kegels (CEO van LN Beanies) en Anne Chapelle, CEO van BVBA 32, het bedrijf achter het Belgische label Ann Demeulemeester en de Colombiaanse ontwerper Haider Ackermann. Wie de eindzege haalt, bepalen de sectorgenoten donderdag zelf.

Wil je erbij zijn op het Belgian Fashion Congress op donderdag 11 juni in Urban City, Antwerpen? Bestel dan nu snel, want er zijn nog maar een tiental plaatsen beschikbaar.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail