RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Otto Group
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Otto Group gaat voor generatiewissel

icon
Algemeen12 maart, 2024

Zoon Benjamin Otto volgt in 2026 Michael Otto op als voorzitter van het gelijknamige e-commercebedrijf. Over een jaartje komt ook een nieuwe CEO aan het roer.

Directie vernieuwt

“Een van de grootste uitdagingen voor familiebedrijven is de succesvolle overdracht van de ene generatie op de andere”, zegt Michael Otto, voorzitter van de Duitse e-commercegroep. Al sinds 1971 staat de nu 80-jarige aan het hoofd van het voormalige postorderbedrijf, maar in 2026 is het tijd om de fakkel door te geven.

Benjamin neemt de rol van zijn vader over en wordt op 1 maart 2026 voorzitter van de stichting en raad van de aandeelhouders. Huidig CEO, Alexander Birken, schuift mee op en wordt vanaf 1 maart 2025 (een jaar eerder dus) voorzitter van de raad van toezicht, een taak die Benjamin nu op zich neemt. Birken zal de nieuwe generatie als Otto-veteraan mee ondersteunen.

De nieuwe CEO wordt dan weer huidig chief financial officer Petra Scharner-Wolff, die al sinds 1999 in het bedrijf werkt. Katy Roewer zal de rollen van CFO en HR-directeur op zich nemen in de vernieuwde raad van bestuur. “Met Petra Scharner-Wolff zal de raad van bestuur binnenkort worden geleid door een uitmuntende leider die haar stempel op het bedrijf heeft gedrukt tijdens haar lange dienstverband bij de Otto Group”, aldus Michael Otto.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen14 oktober, 2026
    Nederland remt verruiming winkeluren af: gemeenten mogen kiezen

    Nederland ziet af van het idee om de openingstijden van winkels verder te versoepelen. Het kabinet houdt vast aan de huidige Winkeltijdenwet en laat gemeenten beslissen hoe ruim winkels op zondag en feestdagen mogen openen. En dat terwijl België net in de omgekeerde richting beweegt.

  • icon
    Algemeen14 oktober, 2026
    Docks Bruxsel krijgt nieuwe bioscoop na faillissement White Cinema

    Shoppingcenter Docks Bruxsel krijgt opnieuw een bioscoop. De Luikse groep Gehlen opent er een tweede vestiging van Moviemills, vandaag al actief in Malmedy. Vorige uitbater White Cinema vroeg op 12 februari het faillissement aan.

  • icon
    Algemeen14 oktober, 2026
    [Analyse] Amazon controleert 63% van alle Duitse e-commerce, maar concurrentie rukt op

    Amazon heeft liefst 63% van alle Duitse e-commerce in handen. Toch begint de concurrentie aan die alleenheerschappij te knagen: Temu en Shein groeien razendsnel. Intussen dient zich een nieuwe groeimarkt aan: voeding.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail