RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven IntertoysMirage Retail
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Intertoys groeit met dank aan ‘kidults’

icon
Vrije tijd11 april, 2024

In een zwakke speelgoedmarkt groeide Intertoys vorig jaar opmerkelijk. Zowel de winst als het bedrijfsresultaat stegen: een opsteker na de mislukte verkoop van de keten.

Meerjarenplan

De Nederlandse speelgoedketen Intertoys heeft zijn positie in 2023 versterkt, met dank aan een omzetstijging van bijna 9% naar 208 miljoen euro en een toename van het bedrijfsresultaat (EBITDA) van 11,4 miljoen euro in 2022 naar 12,4 miljoen euro in 2023. Deze resultaten zijn des te opmerkelijker aangezien de totale Nederlandse speelgoedmarkt slechts een groei van 2% noteerde.

De groei is voornamelijk te danken aan de strategische pijlers uit het meerjarig businessplan van de keten. Intertoys werkt aan de optimalisatie van het winkelnetwerk, online groei waarbij vrijwel de volledige afhandeling vanuit de winkels verloopt en een strategische focus op de groep ‘kidults’. Die (jong)volwassenen kopen steeds vaker speelgoed en zijn inmiddels goed voor zeker 15% van de totale omzet. Daarnaast heeft de keten geïnvesteerd in het versterken van de merkpositie als speelgoedspecialist en het vernieuwen van de marketingstrategie.

Om verdere groei te ondersteunen heeft Intertoys nieuwe financiering afgesloten bij Rabobank. Met dat geld wil CEO Eddy Assies het winkelnetwerk verder optimaliseren, nieuwe winkellocaties openen en de omnichannelpropositie uitbouwen. Vorig jaar wilde eigenaar Mirage Retail Intertoys nog verkopen, maar dat ging uiteindelijk niet door. Nu heeft de holding dan maar Blokker in de etalage gezet.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd4 november, 2026
    Lego opent derde Belgische winkel in Brugge

    Lego krijgt er een Belgisch vlaggenschip bij: in de zomer van 2027 opent de speelgoedfabrikant een nieuwe winkel op de Markt in Brugge. Het wordt de derde officiële Lego Store in België.

  • icon
    Vrije tijd2 november, 2026
    Waarom The Jacob’s Store niet te snel wil groeien (maar wel naar Nederland lonkt)

    Twee jaar na de doorstart heeft The Jacob’s Store alweer negen goed draaiende winkels en een webshop. Het huidige driekoppige team zit daarmee zowat aan de limiet, maar houdt toch de deur op een kier voor een Nederlands avontuur, met de juiste partner.

  • icon
    Vrije tijd28 oktober, 2026
    Labubu-hype voorbij: omzet Pop Mart keldert tot 50%

    Pop Mart ziet zijn omzet bijna halveren nu de wereldwijde rage rond de populaire Labubu-poppen wegebt. Vooral in de Verenigde Staten en Europa stort de vraag in. Hoewel het bedrijf dat altijd met klem ontkende, lijkt de Chinese speelgoedfabrikant toch te afhankelijk te zijn geworden van zijn hitnummer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail