RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Aldi
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi zet nieuwe stap in inkoopreorganisatie

icon
Food7 juni, 2024
© Aldi Nord

Aldi Nord reorganiseert zijn inkoopmanagement: de discounter wil nog meer internationaal samenwerken en haalt daarvoor de mosterd – en de nieuwe leidinggevende – bij Lidl.

Over de landen heen

Op 1 juli komt Alexander Lauer aan het hoofd te staan van de inkoopafdeling van Aldi Nord. Lauer werkte tot 2020 voor rivaal Lidl, maar neemt nu de fakkel over van Jürgen Schwall, meldt Lebensmittel Zeitung. Schwall besloot zijn meer dan 30-jarige carrière bij Aldi onlangs met een grondige reorganisatie van de inkoopstructuren.

De scheiding tussen categoriemanagement en inkoop is opgeheven, terwijl de discounter tot 80% van zijn assortiment internationaal wil inkopen. Vandaag wordt 50% van alle producten centraal ingekocht via het hoofdkantoor in Essen, maar dat moet nog meer worden gebundeld over de landen heen. Ook is het huismerkportfolio in de voorbije paar jaar flink gerationaliseerd. Voorheen telde Aldi Nord in totaal liefst 500 eigen merken, vandaag zijn dat er nog een zestigtal.

Het wordt de taak van Lauer om de huismerken (goed voor 90% van het aanbod) nog verder te stimuleren en internationaal te bundelen, naar het voorbeeld van Lidl en andere concurrenten. Om hen in te halen, wil Aldi bijvoorbeeld meer internationale promoties houden en het huismerkassortiment uitbreiden met specifieke aanvullingen op het standaardassortiment.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail