RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Action test click & collect nu ook in België

icon
Algemeen20 augustus, 2020

In vijf Belgische winkels van Action kunnen klanten voortaan online producten reserveren om ze later op te halen. Het project is een vervolg op een gelijkaardige test in Frankrijk en heeft alles te maken met de coronacrisis.

 

Nog geen internationale uitrol

In de Action-winkels in Antwerpen, Deurne, Kontich, Mortsel en Wommelgem kunnen klanten voortaan van thuis hun favoriete producten reserveren, om ze later in de winkel op te halen. Wie voor 17u een reservering plaatst, kan de producten de volgende dag al komen ophalen: winkelmedewerkers zetten de bestelling klaar. Klanten kunnen vooraf een ophaalmoment kiezen en dienen pas te betalen in de winkel. Slechts een deel van het assortiment is beschikbaar voor deze nieuwe dienst, en het minimum bestelbedrag bedraagt 15 euro. Action rekent een servicekost aan van 1 euro voor reserveringen onder de 20 euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het is niet de eerste (voorzichtige) stap van Action richting e-commerce: eerder dit jaar startte de discountketen al een test met afhalingen in twee Franse winkels. Die was deels ingegeven door de lockdowns na de uitbraak van het coronavirus, toen de winkels in België en Frankrijk verplicht gesloten bleven: de retailer wil beter voorbereid zijn als dat scenario zich nog eens zou herhalen. “Mocht er een tweede corona-uitbraak komen, dan zouden we met deze vorm van e-commerce toch de klanten blijven bedienen”, klonk het toen.

 

Dat de test nu wordt uitgebreid naar België, betekent niet dat Action een internationale uitrol plant, reageert een woordvoerder van de retailer tegenover RetailDetail: “Het heeft vooral een praktische achtergrond. Vanwege verscherpte coronamaatregelen in de Franse testregio vonden we het om logistieke redenen handiger en verstandiger de voorgenomen uitbreiding van de Franse tests te verschuiven naar België. De click & collect-mogelijkheden in de vijf winkels in België zijn dus tests die voortborduren op de Franse tests. Het zegt nog niets over een eventueel vervolg of zelfs een internationale uitrol.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail