RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Bijna 15% minder auto's verkocht in 2012

icon
Algemeen3 januari, 2013

Geen ecopremies meer, volop crisis en onzekerheid

Vorig jaar werden er in ons land 486.737 nieuwe personenwagens ingeschreven, dat zijn er 85.474 minder dan in 2011. Vooral december was een bijzonder moeilijke maand: vorige maand zakte de verkoop liefst 54,22%. Die daling was wel verwacht, omdat in december 2011 een ware rush was ontstaan nadat de regering had aangekondigd dat ze de ecopremies niet zou verlengen in 2012.

 

“Na twee opeenvolgende recordjaren moest 2012 de opheffing verwerken van de federale ecopremies die tot eind 2011 werden toegekend aan auto’s met een lage CO2-uitstoot. Bovendien was er de langdurige onzekerheid met betrekking tot de nieuwe regels voor firmawagens en daar bovenop nog de economische situatie die allesbehalve enthousiasmerend werkte”, verklaart sectorfederatie Febiac de sterkste daling van de Belgische automarkt in twintig jaar.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De tien populairste merken van 2012

Vooral de grootpublieksmerken kregen klappen. Van de top-10 wisten er slechts twee stand te houden: BMW en Mercedes, niet toevallig merken die het vooral van de fleetmarkt moeten hebben. Alle andere “groten” uit de autowereld – inclusief Audi – gaan er licht tot zwaar op achteruit.

 

1. VOLKSWAGEN: 52.104 auto’s (-­15,83%)

2. RENAULT: 45.996 (-­25,17%)

3. PEUGEOT: 39.932 (-­18,03%)

4. CITROËN: 37.238 (-­18,33%)

5. OPEL:35.769 (-­16,53%)

6. AUDI: 31.330 (-­1.13%)

7. BMW: 30.442 (+3,20%)

8. FORD: 28.754 (-­26,15%)

9. MERCEDES: 21.296 (+5.07%)

10. NISSAN: 17.100 (-­7.24%)

 

Bij de kleinere merken vallen vooral de sterke prestaties op van Chevrolet – dat vorig jaar 5.044 auto’s, vooral zuinige stadswagentjes, verkocht (+16,87%) – en van Land Rover, dat er met 3.942 stuks 76,38% op vooruit gaat (met dank aan de Evoque).

 

2013: stabilisering (in het beste geval)

Voor 2013 verwacht Febiac een stabilisering van het aantal nieuwe inschrijvingen. Een eerste raming komt uit op een gelijkaardig totaal als in 2012, namelijk 485.000 stuks. Federauto is pessimistischer: de Belgische Confederatie van de Autohandel rekent voor 2013 op slechts 450.000 tot 455.000 nieuwe inschrijvingen, nog eens een daling dus met 6 tot 7% in vergelijking met 2012. Vooral de aankoop door particulieren blijft fors dalen, terwijl de fleetsector de schade weet te beperken maar wel volop blijft downsizen.

 

Als de economie niet weer op gang komt, vreest Federauto dan ook voor de kleinere autozaken of dealers buiten de grote steden, die voor hun omzet vooral afhankelijk zijn van particulieren.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    Action opent derde Gentse winkel op Korenmarkt

    Action opent zaterdag 17 oktober een nieuwe vestiging op de Korenmarkt, pal in het centrum van Gent. Het wordt de derde Action-winkel in de stad en de 236ste in België.

  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Ook Medi-Market, Délitraiteur en Pureto trekken naar Broeklin Brussels

    Broeklin Brussels heeft opnieuw drie huurders binnengehaald. Na onder meer Celio, Neuhaus en Xandres bevestigen nu ook Medi-Market, Délitraiteur en horecaconcept Pureto hun komst naar het shoppingproject in Machelen. Daarmee zijn al acht commerciële namen bekend.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail