RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Colruyt handhaaft langetermijnambities”

icon
Algemeen27 september, 2018

Gisteren bliezen de aandeelhouders van Colruyt Group verzamelen voor hun jaarlijkse ‘hoogmis’. Die werd met meer dan gewone belangstelling gevolgd, nu de Nederlandse ‘prijzenkampioen’ Jumbo naar ons land komt. Colruyt is alvast van plan zich niet te laten doen.

 

Fors investeren

Zo blijft Colruyt de komende drie jaar fors investeren, voor een indrukwekkende 1,1 miljard euro. “We moeten wel, de wereld is te veel veranderd”, hoorde De Standaard Jef Colruyt gisteren zeggen tijdens de aandeelhoudersvergadering. Vorig jaar klonk het nog dat de retailer 300 à 350 miljoen euro zou investeren alleen al in digitale kennis, IT en robotica, nu spreekt de CEO van 450 miljoen euro. “Die investeringen zijn gedeeltelijk defensief, maar vooral offensief.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Tegelijk blijft Colruyt traditiegetrouw op de kleintjes letten: halfweg vorig jaar kregen de kaderleden zelfs expliciet de opdracht om de kosten onder controle te houden. “Het gevolg was dat de netto- tewerkstelling bij Colruyt het afgelopen jaar met slechts 186 medewerkers steeg, in plaats van met 1000 à 1500. Toch gingen er evenveel winkels open als vroeger”, zo schrijft de krant, die er verder op wijst dat Colruyt met een bedrijfsmarge van 5,9% in zijn retaildivisie bij de beste van de klas hoort: de meeste Europese concurrenten moeten tevreden zijn met een bedrijfsmarge van 2 tot 4%.

 

Groeiende familiale controle

De topman gaf ook een stand van zaken rond het inkoopprogramma van eigen aandelen. Op de vorige algemene vergadering kondigde de CEO aan dat Colruyt in de twee volgende jaren voor maximaal 350 miljoen euro eigen aandelen zou inkopen. Na één jaar is dat bedrag al zo goed als binnen (97%), maar als de cashpositie van het bedrijf het mogelijk maakt en er zich kansen voordoen, zal Colruyt eigen aandelen blijven inkopen.

 

“Ons beleid is al jaren dat we meerwaarde creëren voor onze aandeelhouders via een hoger dividend en via de inkoop van aandelen”, citeert zakenkrant De Tijd de Colruyt-topman. Mooi meegenomen: op die manier verhoogt de familie Colruyt beetje bij beetje ook haar controle over de retailgroep.

 

Competitieve retailmarkt

Voor het boekjaar 2018-2019 verwacht Jef Colruyt dat de retailmarkt competitief blijft en dat er wellicht geen significante opleving van het consumentenvertrouwen op korte termijn staat aan te komen in België en Frankrijk. Exclusief eenmalige elementen mikt de groep op een nettoresultaat dat boven het niveau van een jaar eerder ligt (toen 351 miljoen euro), met dank aan een goede eerste jaarhelft, “onder andere dankzij een mooie zomer met ook het Wereldkampioenschap Voetbal”. In de tweede jaarhelft verwacht de Halse distributeur meer concurrentie tussen de supermarkten onderling.

 

“Op de lange termijn handhaaft Colruyt zijn ambities”, klonk het klaar en duidelijk. Jumbo (en de anderen) zijn bij deze gewaarschuwd.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail