RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Unibail-Rodamco-Westfield in goeie doen (behalve in Nederland)

icon
Algemeen30 augustus, 2018

Vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield, een van ’s werelds grootste vastgoedfondsen met focus op kantoren en winkelcentra, zag zijn huurinkomsten flink stijgen… behalve in Nederland.

861 miljoen euro huurinkomsten

Sinds de overname van de Australische vastgoedinvesteerder Westfield door het Frans-Nederlandse Unibail-Rodamco bedraagt de totale waarde van de vastgoedportefeuille een duizelingwekkende 61,3 miljard euro. Al dat vastgoed bracht het voorbije halfjaar 861 miljoen euro aan huur op, een stijging met 8,3% tegenover dezelfde periode een jaar eerder (+4,7% op vergelijkbare basis). 

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Daarvan nemen de winkelcentra het leeuwendeel voor hun rekening: 738 miljoen euro, een groei met 10,2% (+4,3% like-for-like). Binnen de winkelpoot groeiden de huurinkomsten op vergelijkbare basis het sterkst in Centraal-Europa (+6,6%), de Noordelijke regio (+6,5%) en Frankrijk (+5,3%).

 

Nederland boert achteruit

De Nederlandse winkelcentra daarentegen presteerden veel minder goed: op vergelijkbare basis was er zelfs een daling met 1,6% tegenover de eerste zes maanden van vorig jaar. Daarmee lijkt een einde gekomen aan de stijgende trend die zich liet optekenen in 2017 en ook nog in het eerste kwartaal van dit jaar. CFO Jaap Tonckens schrijft dat in zakenkrant FD toe aan het feit dat er “eenmalig minder huurders waren die niet aan hun verplichtingen konden voldoen”, want de huren van winkelpanden dalen al enkele jaren onder druk van de opkomst van e-commerce.

 

Unibail-Rodamco-Westfield heeft het afgelopen half jaar voor ruim 1,3 miljard euro aan bezittingen verkocht: vier winkelcentra in Spanje, twee kantoren in Parijs, een winkelcentrum in Zweden en een in de Verenigde Staten (San Diego). In Nederland staan ook de City Mall Almere en het Stadshart Zoetermeer in de etalage. In totaal wil de investeerder voor een slordige 3 miljard euro aan bezittingen van de hand doen. De groep runt momenteel 102 winkelcentra verspreid over 13 landen, die jaarlijks 1,2 miljard bezoekers verwelkomen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail