RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geert Schotte stopt als CEO Standaard Boekhandel

icon
Algemeen22 april, 2021

Standaard Boekhandel moet op zoek naar een nieuwe topman: na negen jaar verlaat CEO Geert Schotte de keten van boekwinkels. Er zou een verschil in visie zijn met de aandeelhouder, over “hoe het verder moet”.

 

“Onderling overleg”

Schotte vertrekt bij Standaard Boekhandel in “onderling overleg met de aandeelhouder”, zo bevestigt de topman het nieuws van De Rijkste Belgen. De aandeelhouder waarover de vertrekkende topman het heeft, zijn de Mechelse zussen Schaltin.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De reden voor het vertrek wil de CEO evenwel niet kwijt. In een brief aan de medewerkers laat Schotte wel verstaan dat er een “verschil in visie is ontstaan” naar aanleiding van “de onvoorspelbaarheid en de druk op de rentabiliteit” die momenteel heerst. Lees: de keten leidt forse verliezen door de huidige coronapandemie. De onenigheid zou gaan over “hoe het verder moet met het bedrijf in al zijn facetten”, klinkt het enigszins onheilspellend. De brief laat uitschijnen dat er iets op til is bij de boekhandelaar, mogelijk een reorganisatie of afslanking.

 

Schotte leidde Standaard Boekhandel net geen decennium lang: in 2012 was hij zijn vader Frans opgevolgd, die het bedrijf eerder al meer dan 25 jaar leidde.

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Hoe Amazon Belgische ondernemers aan 2 miljard euro exportomzet wil helpen

    Samen met de Belgische federale regering en sectorfederatie Becom wil Amazon de exportgroei van Belgische kmo’s versnellen: een groeisprong van de huidige 400 miljoen naar 2 miljard euro tegen eind 2030 is de ambitie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail