RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Google Afbeeldingen wordt ook shoppagina

icon
Algemeen6 maart, 2019

Google Afbeeldingen wordt ook een webshop. De zoekmachine voert in de Verenigde Staten een test met afbeeldingen die ‘shoppable’ zijn: wie over een foto beweegt, kan meteen meer informatie zien en daarna rechtstreeks kopen.

 

Afbeeldingen worden advertenties

In de Verenigde Staten loopt momenteel een kleinschalige proef met Google Afbeeldingen die surfers rechtstreeks kunnen aanschaffen: “Een recente studie toont aan dat Google de eerste plaats is waar Amerikaanse consumenten een nieuw merk of product vinden. Daarnaast hebben we gezien dat 50% van de online shoppers een aankoop wil doen nadat ze een afbeelding van het product hebben gezien”, legt Surojit Chatterjee van Google Shopping uit in een blogpost.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Retailers moeten wel betalen voor de ‘shoppable ads’, kleine reclamebanners als het ware. Een gesponsorde advertentie wordt dan ook aangeduid met een prijskaartje. Als een surfer daarover beweegt, ziet hij alle artikelen die in de afbeelding te koop zijn, samen met prijzen, het merk en meer. In eenzelfde afbeelding kunnen zo meerdere klikbare producten zitten, denk maar aan een interieurfoto in een Ikea-catalogus.

 

Google tegen Amazon

De reclames zullen ook aan andere zoektermen worden gekoppeld dan alleen product- of merknamen zelf. Tijdens de proef krijgen surfers bijvoorbeeld ‘shoppable’ resultaten te zien bij de zoektermen “home office ideas”, “shower tile designs” en “abstract art”. “In de loop van de komende maanden blijven we dit uitrollen naar meer categorieën voor meer detailhandelaren”, klinkt het.

 

Google gaat daarmee in de eerste plaats de concurrentie aan met Amazon, dat in de Verenigde Staten al de eerste zoekmachine voor producten is geworden. Ook voor kleinere handelaars en merken die geen webshop hebben, zal de innovatie weliswaar grote gevolgen hebben: wie een product zoekt, zal nu wellicht nog sneller geneigd zijn om dit meteen online te kopen – zelfs wie in eerste instantie alleen maar productfoto’s wilde bekijken.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail