RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Grote onrust bij Makro: “Het kan snel voorbij zijn”

icon
Algemeen12 februari, 2019

De zes Belgische winkels van Makro bleven dicht tijdens de nationale stakingsdag. De vakbonden vrezen het ergste voor de noodlijdende retailer: “Als de aandeelhouders niet rap geld bijschieten, kan het snel voorbij zijn.”

 

Uitzendkrachten en ziekteverzuim

De medewerkers van Makro staken woensdag niet enkel wegens de beperking van de loonopslag, maar vooral omdat ze de hoge werkdruk en het te hoge aantal uitzendkrachten beu zijn. Dat zegt vakbondsafgevaardigde Luc Buys van BBTK aan Gazet Van Antwerpen. De retailer kampt al vele jaren met dalende omzetcijfers en oplopende verliezen. In juni vorig jaar kondigde het bedrijf opnieuw maatregelen aan: geen herstructurering, wel een nieuw commercieel plan dat opnieuw meer klanten – en dan vooral particuliere consumenten – naar de winkels moet lokken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Op de winkelvloer is de situatie echter niet verbeterd, meent de afgevaardigde: “De werkdruk is heel hoog. Als een vaste werknemer met pensioen gaat of langdurig ziek valt, wordt die vervangen door een uitzendkracht. Eind januari werkten 82 van de 280 personeelsleden in Deurne met een uitzendcontract of met een studentenstatuut. Sommige mensen werken al meer dan twee jaar met een uitzendcontract bij Makro.” In Deurne zouden wel 65 medewerkers al langer dan een maand ziek zijn. Makro betwist die cijfers: “37 van de 280 mensen in Deurne werken met een uitzendcontract. 40 mensen zijn langer dan een maand ziek, waarvan er elf intussen al stilaan terug beginnen te werken of tijdskrediet hebben opgenomen.”

 

Retailexperts verklaren aan de krant dat Makro mogelijk niet lang meer zal bestaan. Het winkelconcept heeft consumenten nog maar weinig te bieden. Dat bevestigt ook Luc Buys: “Als de aandeelhouders niet rap geld bijschieten voor de Makro-winkels, kan het voor ons snel voorbij zijn.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail