RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Coronacrisis drukt verkoop verzorgingsproducten

icon
Algemeen14 april, 2020

Sinds Frankrijk de lockdown heeft ingevoerd, is de verkoop van minder noodzakelijke producten (zoals bijvoorbeeld snoep, lekkernijen en verzorgingsproducten) aanzienlijk gedaald. Die trend tekent zich ook af in de rest van Europa.

 

Hamsteren

De coronacrisis heeft grote gevolgen voor de consumptie van talrijke producten. Terwijl er in de supermarkten een echte rush ontstond op basisproducten als bloem, rijst, pasta, conserven en wc-papier, is de verkoop van een aantal producten volledig in elkaar gestuikt. De grootste verliezers zijn onder meer de schoonheids- en verzorgingsproducten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Hoewel de verkoop van zepen en ontsmettende gels een absolute piek bereikte, nam de verkoop van een hele reeks verzorgende producten sterk af. Mensen zitten werkloos thuis of werken van thuis uit en hebben dus minder nood aan zonnemelk (-39%), make-up(-32%), haarproducten (-23% ) en deodorants (-11%), blijkt uit data van Nielsen.

 

Geen feestjes

Ook feestelijke producten zoals bijvoorbeeld champagne (-35%) en schuimwijn lijden vanzelfsprekend sterk onder de lockdown. Hetzelfde geldt overigens ook voor feestelijke decoratieartikelen, waarvan de verkoop met een derde terugliep.

 

De consumptie van snoepgoed en aanverwanten loopt al enkele jaren terug in Frankrijk, een tendens die door de coronacrisis nog versterkt lijkt. De voorbije weken daalde de verkoop van kauwgom (-27%), lolly’s (-23%), snoepgoed in zakformaat (-17%) aanzienlijk. Ook de verkoop van typische paasproducten zou op basis van de eerste cijfers ver beneden het niveau van 2019 liggen.

 

Versterkend effect

Uiteindelijk illustreren de meeste van deze trends een fenomeen dat specifiek is voor perioden van crisis, zegt hoofdanalist Emmanuel Fournet aan LSA. “Deze crisisperiodes zijn katalysatoren en verergeren de negatieve trend van productcategorieën die voordien al te lijden hadden. Van de vijftien productfamilies die nu het zwaarst getroffen worden door de coronacrisis, zagen veertien vorig jaar de verkoop al terugvallen.”

 

Deze evoluties zijn overigens geen louter Frans fenomeen: in de meeste andere Europese landen hebben dezelfde productcategorieën het even moeilijk.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail