RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Winkelcentra zien aantal bezoekers weer toenemen

icon
Algemeen2 oktober, 2020

Voor het eerst sinds de uitbraak van de coronapandemie zien de overdekte winkelcentra weer een toename van het aantal bezoekers. Bovendien openen er opnieuw meer winkels. De verwachtingen voor de komende maanden zijn hoopvol.

 

Sterke terugval in mei

Consumenten lijken eindelijk weer de weg naar de shoppingcentra te vinden: Wereldhave Belgium, één van de grootste eigenaars en uitbaters van winkelcentra in ons land, ziet het aantal shoppers met zo’n 8 procent toenemen sinds juni, ondanks de verstrengde coronamaatregelen. “In al onze winkelcentra samen noteerden we de eerste acht maanden van dit jaar slechts zes procent minder bezoekers dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat valt dus al bij al nog mee, al hadden we het graag anders gezien. In augustus is het aantal bezoekers weer met 3 procent toegenomen ten opzichte van juli. En ook september lijken we voorzichtig stand te houden,” zegt Ine Beeterens, Head of Operations bij Wereldhave.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De maanden voor de lockdown, januari en februari, waren nochtans absolute topmaanden, zegt de uitbater van onder andere Ring Shopping in Kortrijk, Shopping 1 in Genk, Belle-Île in Luik, Les Bastions in Doornik en Nivelles Shopping in Nijvel. In Belle-Île steeg het aantal bezoekers zelfs met 38 procent in vergelijking met februari 2019. Maar in mei, toen shoppen opnieuw werd toegelaten, kenden de winkelcentra een serieuze terugval. Die lijkt nu dus stilaan voorbij.

 

Druktemeters

Het vastgoedbedrijf ziet nog een positief signaal: er worden ook weer nieuwe winkels geopend. Onder meer TUI, Kruidvat, Action, Courir en Unisa openden recent nieuwe filialen in de winkelcentra. Volgens Wereldhave Belgium geeft het aan dat het vertrouwen in de fysieke winkel overeind blijft, zowel bij de retailers als bij de shoppers. Met enige voorzichtigheid gaat het bedrijf dit najaar uit van een verdere stijging van het aantal bezoekers.
 

De winkelcentra lanceren nu een ‘dankuwel’-campagne: shoppers die zich inschrijven op de nieuwsbrief van één van de shoppingcentra, ontvangen een opbergdoosjes waar ze hun mondmasker in kunnen stoppen. Daarnaast lanceert Wereldhave de campagne ‘Kan jij al ooglachen?’: bezoekers die een foto maken van hun ‘ooglach’ mét mondmasker, die op sociale media posten en het winkelcentrum taggen, maken kans op een shoppingbudget van 2.000 euro per winkelcentrum.
 

Bovendien hebben de shoppingcentra recent ook druktemeters op hun websites geplaatst: zo kunnen consumenten vooraf nagaan wanneer het minder druk – en dus veiliger – is in de winkelcentra.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail