RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Kim Evenepoel
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lidl haalt succesvolle Ierse topman terug voor stoelendans aan top

icon
Algemeen22 juli, 2021
Shutterstock.com

De stoelendans aan de top van Lidl-moeder Schwarz Gruppe gaat verder. De discountgroep haalt oude bekende Ken McGrath terug om vicevoorzitter te worden van Lidl. Het heeft er alle schijn van dat hij snel zal doorschuiven naar de voorzittersstoel van Gerd Chrzanowski, die op weg is naar de toppositie bij Schwarz, waar recent een paleisrevolutie plaatsvond.

 

Oude bekende

McGrath is een oude bekende voor Lidl: hij was tussen 2009 en 2013 al topman van de Ierse divisie van Lidl, en met succes: onder zijn bewind groeide zowel het marktaandeel als de omzet van Lidl Ierland. Die goede prestatie werd beloond met de uitdaging om de Amerikaanse expansie van Lidl te gaan leiden. Intussen zit de keten aan een honderdtal winkels in de Verenigde Staten, vooral langsheen de oostkust.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Nadien ging McGrath het even buiten de retail zoeken: hij werd weggeplukt door Digicel, een telecomspeler die vooral actief is in Latijns-Amerika en Oceanië. Een opmerkelijke sprong, maar dat Digicel in handen is van een landgenoot van McGrath (Denis O’Brien) is daar vermoedelijk niet vreemd aan. McGrath runde een poos de Caribische activiteiten van Digicel, maar keerde al snel terug naar zijn oude retailliefde. Hij stond tot dusver aan het hoofd van Save-A-Lot, een Amerikaanse discountketen.

 

Paleisrevolutie

Nu keert hij dus terug naar Lidl, en dat op een bijzonder woelig moment – niet zozeer bij Lidl zelf, maar bij moederholding Schwarz Gruppe. Daar speelde zich onlangs een heuse paleisrevolutie af: topman Klaus Gehrig werd onverwacht bedankt voor bewezen diensten en eigenaar Dieter Schwarz neemt daar ad interim de zaken waar, in afwachting van de benoeming van een nieuwe topman.

 

Die topman moet Chrzanowski worden, al jarenlang de gedoodverfde opvolger van Gehrig. Het was echter uitgerekend die laatste die de promotie van Chrzanowski zou geblokkeerd hebben ten voordele van de 30-jarige Melanie Köhler. Zij stond in de gunst van Gehrig, die daarmee zijn interne reputatie waarmaakte om jonge vrouwen snel te promoveren. Maar dit manoeuvre bleek voor Schwarz een brug te ver.

 

Met Gehrig uit de buurt kan Chrzanowski naar alle verwachtingen snel overstappen naar Schwarz Gruppe, waardoor McGrath een stoeltje kan opschuiven. Daarmee zou, wanneer de muziek stopt met spelen bij Lidl en Schwarz Gruppe, iedereen zijn stoeltje moeten gevonden hebben.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Bol zet AI naast de zoekbalk

    Bol maakt zijn AI-shoppingassistent Shophulp vanaf vandaag beschikbaar voor alle klanten. De bètaversie moet consumenten helpen om minder via zoekwoorden en filters en meer via een gesprek tot een productkeuze te komen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail