RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Montea bouwt grootste bakkerij van Europa

icon
Algemeen30 juni, 2016

Vastgoedontwikkelaar Montea gaat voor het Nederlandse Bortgesius-Bakkersland de grootste bakkerij van Europa bouwen. Eens op kruissnelheid zullen er tot 600.000 broden en gebakjes per dag worden bereid.

Voor 250 Albert Heijn-winkels

De Belgische vastgoedgroep bouwt in het Nederlandse Aalsmeer, bij Schiphol, de grootste en modernste bakkerij van Europa. De groep, met hoofdzetel in het Oost-Vlaamse Aalst, is intussen gestart met de bouwwerken.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op een perceel met een oppervlakte van zes hectare verrijst een hal van 40.000 m², vergelijkbaar met een oppervlakte van acht voetbalvelden. Eind dit jaar nog zal het hele complex worden opgeleverd, ten laatste begin volgend jaar moeten de drie productielijnen dan 600.000 broden en gebakjes per dag produceren. Die zullen onder andere geleverd worden aan 250 Albert Heijn-winkels.

 

“Het hele gebouw zal er staan in zes maanden tijd. Het wordt een absoluut huzarenstuk, ook al gaat het om een vrij eenvoudige structuur”, zegt Jo De Wolf, CEO van het beursgenoteerde Montea. “Niet alleen wordt dit de grootste bakkerij, het zal ook de meest moderne constructie worden. Zo zal er in heel het gebouw meer dan 8.000 m3 beton steken. Er worden meer dan 800 palen gebruikt en je mag rekenen op ongeveer 1.500 ton staal. Naar normale bouwnormen is dat bijzonder groots.”

 

Borgesius-Bakkersland, een familiebedrijf met tientallen bakkerijen en enkele duizenden medewerkers, tekende alvast een huurovereenkomst om zich er minstens twintig jaar te vestigen. Het hele project, dat in de regio 120 banen creëert, is goed voor een investering van ruim veertig miljoen euro.

 

Belgen in Nederland

De Belgische speler Montea ziet haar vastgoedportefeuille intussen jaarlijks met een kwart stijgen, waarvan een almaar groter deel in Nederland. Vorig jaar bouwde de vastgoedgroep ook al de grootste internetapotheek van Europa, in het Nederlandse Heerlen. Toen ging het om ‘slechts’ 14.800 m², ‘amper’ drie voetbalvelden groot.

 

Dat Nederlanders bij Belgen uitkomen, hoeft volgens Jo De Wolf niet te verbazen: “We hebben niet alleen de expertise in huis, we zijn ook eerder geneigd om te investeren in logistiek vastgoed dan de Nederlanders. Doordat de vastgoedmarkt bij onze noorderburen de voorbije jaren door een diepe malaise is gegaan, zijn de Nederlandse investeerders niet dik gezaaid. Wij, Belgen, zijn altijd blijven geloven in die Nederlandse logistieke markt en durven er vandaag dus ook meer dan ooit productiehallen van dit soort kaliber te bouwen.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail