RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags Leegstand
  • Onderwerpen AnalyseVastgoed
  • Geografie Brussel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Retail in Brussel: hoge leegstand, nood aan supermarkten

icon
Algemeen17 december, 2024
Shutterstock.com

De voetgangerszone in Brussel blijkt een voltreffer: het is de snelst groeiende winkelwijk van de hoofdstad. Toch blijft de leegstand over de hele stad gezien hoog, al is er een tekort aan supermarkten en andere winkels voor dagelijkse aankopen.

Passantencijfers

Niet onverwacht blijft de Nieuwstraat de meest bezochte winkelstraat van Brussel, met gemiddeld 40.000 bezoekers per dag. De as Naamsepoort/Elsensesteenweg trekt er 36.000, de Grote Markt volgt met bijna 30.000 voorbijgangers. Dat is nog maar amper iets meer dan de voetgangerszone aan de beurs, die wel 20% meer passanten aantrok in één jaar tijd en zo de sterkst groeiende winkelwijk is.

Opvallend is ook de toenemende aantrekkingskracht van de kleurrijke Brabantstraat, die dagelijks 12.800 passanten trekt, waarvan 37% van buiten Brussel komt. Het is bovendien één van de winkelstraten waar klanten het meest uitgeven: 26% besteedt er meer dan 100 euro per bezoek. Enkel de veel chiquere winkelas Naamsestraat-Waterloolaan doet beter.

De cijfers komen uit de nieuwste Handelsbarometer van Hub.brussels, het Brussels Agentschap voor het Ondernemerschap. Het rapport brengt 22.000 actieve handelszaken, zeven overdekte winkelcentra en 31 winkelgalerijen in 54 winkelwijken gedetailleerd in kaart.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

16% leegstand

Winkelleegstand blijft een uitdaging in de hoofdstad: van de 26.297 handelspanden in het gewest staan er volgens de handelsbarometer 4.300 leeg: dat is ruim 16%. Er zijn wel grote verschillen per wijk of winkelstraat.

Dertien wijken kennen een leegstand van minder dan 10%, maar bijvoorbeeld de wijk Lemonnier aan het station Brussel-Zuid heeft 25% leegstand (mede te wijten aan aanslepende metrowerken) en in de Marollenwijk, nochtans gekend om zijn vele charmante en authentieke handelszaken, staat 24% van de panden leeg. Een pijnpunt is ook de leegloop van de winkelgalerijen.

Uit enquêtes van het agentschap blijkt dat bewoners in verschillende wijken klagen over een gebrek aan supermarkten en andere voedingszaken of winkels voor dagelijkse aankopen. Daar ligt dus nog potentieel.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen6 november, 2026
    Bruna-eigenaar Audax bengelt op rand van faillissement

    Het Nederlandse retail- en mediaconcern Audax, eigenaar van boekenketen Bruna, vecht voor zijn voortbestaan. Miljoenenschulden en een bittere bestuurscrisis brengen het bedrijf in acute geldnood. De rechter geeft Audax voorlopig extra ademruimte.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail