RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

RetailDetail op jacht in Shanghai: “Mobile only”

icon
Algemeen26 maart, 2019

Voor de tweede keer is een groep CEO’s en topmanagers uit de Belgische retail en FMCG op retailhunt vertrokken naar China. In het land van het miljard smartphones en een retailmarkt van liefst 2,6 biljoen dollar, komt mobiel op de eerste plaats, zo blijkt.

 

Omnichannel van nature

China is niet zozeer ‘mobile first’ als wel ‘mobile only’: zowel onlineshoppen als fysieke betalingen gebeuren er met de smartphone. Of het nu afrekenen in de onbemande, kassaloze supermarkt of een verkeersboete betalen is, Chinese stadsbewoners doen het allemaal met een mobiele app. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Die app is dan weer ofwel AliPay ofwel WeChat: ze maken allebei deel uit van één van de twee machtige Chinese internet- en technologiespelers Tencent en Alibaba. Wie kans wil maken op de Chinese markt, sluit zich maar beter bij één van hen aan.

 
Ook in de fysieke retail is de invloed van die mobiele mentaliteit – en daardoor de macht van de techspelers – duidelijk voelbaar. Omnichannel, wat er Smart of New Retail heet naargelang wie (Tencent of Alibaba) je het vraagt, is er geen streefdoel, maar een vanzelfsprekendheid. Aangezien lokale e-commerce eerst was, vooraleer grote retailers en Westerse merken in de boomende metropolen fysieke flagshipstores begonnen te openen, is de verwevenheid tussen online en offline organisch gegroeid.

 

Gezichtsherkenning en ‘pay per selfie’

Zelfs betalen met een selfie – mogelijk gemaakt dankzij geavanceerde gezichtsherkenning – komt er snel aan. De groep bezocht maandag dan ook een hypermarkt van Carrefour in Shanghai waar gezichtsherkenning vandaag al een feit is. Bij de spectaculaire flagshipstore van Nike op Nanjing Road, ’s werelds eerste House of Innovation van het sportmerk, is digitale technologie dan weer niet weg te denken op de vier verdiepingen vol gepersonaliseerde en hightech beleving.

In de volgende dagen trekt de groep nog onder meer naar Tencent-thuisbasis Shenzhen, bezoeken ze de gerobotiseerde verssupermarkt Hema en gaan ze snuisteren op ’s werelds grootste elektronicamarkt. Wordt dus vervolgd…

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail