RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Scherpe kritiek op crisisaanpak Action en Hunkemöller

icon
Algemeen28 april, 2020

De Nederlandse Vereniging van Participatiemaatschappijen (NVP) laakt de manier waarop de eigenaars van Action en Hunkemöller omgaan met de crisis. Volgens de lobbyclub van private equity wentelen ze de gevolgen van de coronacrisis te snel en eenzijdig op anderen af.

 

Eenzijdige beslissingen

Action, dat eigendom is van de Britse investeerder 3i, verlengde onlangs eenzijdig de betalingstermijn aan leveranciers met een maand tot 90 dagen. De koopjeswinkelketen nam die maatregel om de sterk gedaalde inkomsten ten gevolge van de coronacrisis enigszins te compenseren. Lingerieketen Hunkemöller, dat gecontroleerd wordt door de Amerikaanse investeerder Carlyle, besloot zelfs om helemaal geen huur meer te betalen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“Private equity moet zich als geen ander netjes gedragen”, vinden Annemarie Jorritsma en Tjarda Molenaar, respectievelijk voorzitter en directeur van de NVP. “Er is een tijd na corona. Wij zijn van de lange termijn. Dus je moet nu rekening houden met de consequenties van jouw beslissingen voor later”, zeggen ze aan het FD.

 

De NVP heeft Action inmiddels op de vingers getikt voor het verlengen van de betalingstermijn. In Nederland geldt immers een maximale betalingstermijn van 60 dagen aan Mkb-bedrijven. “Ze hebben zichzelf gelukkig snel gecorrigeerd”, zegt Jorritsma.

 

Negatief imago

De NVP vreest vooral dat de fouten van enkele investeerders negatief zullen afstralen op de hele sector, die al met een negatief imago kampt. Zo’n 1.400 bedrijven in Nederland zijn momenteel in handen van investeringsmaatschappijen. Kapitaalverschaffers, zoals pensioenfondsen, zouden zich wel eens van private equity kunnen afkeren uit maatschappelijke overwegingen, meent Molenaar. “Beleggers willen hun geld maatschappelijk verantwoord investeren. Dat betekent ook dat je netjes omgaat met partners als leveranciers en verhuurders. Nu is het dus de tijd om dat te laten zien.”

 

Action-eigenaar 3i heeft naar eigen zeggen “juist heel netjes gehandeld”, door de maatregelen voor Mkb-leveranciers na de kritiek snel terug te draaien. Volgens het bedrijf zijn kleine leveranciers daardoor nooit later betaald.

 

Hunkemöller wijst dan weer op de gigantische impact van de winkelsluitingen. De lingerieketen stelt dat het niet mogelijk was om eerst met alle 150 Nederlandse verhuurders te onderhandelen. “Inmiddels betalen we pandeigenaren naar rato van onze winkelomzet”, voegt het bedrijf eraan toe.

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail