RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Urbanove vraagt bescherming tegen schuldeisers

icon
Algemeen7 april, 2016

Urbanove, dat winkelcentra in Namen en Verviers wil realiseren, heeft een aanvraag ingediend voor de procedure voor gerechtelijke reorganisatie. Indien die wordt aanvaard, is het bedrijf een tijdlang beschermd tegen zijn schuldeisers.

Lange lijdensweg

Urbanove is de opvolger van het oude City Mall Invest, een gemeenschappelijk initiatief van L’Immobilière Huon en Banimmo om in Charleroi, Namen en Verviers nieuwe winkelcentra te ontwikkelen. Tot dusver werd het een lange lijdensweg: zo ging het project in Charleroi totaal de mist in, waarna Banimmo zijn partner in de constructie uitkocht om op eigen houtje de projecten in Namen en Verviers af te werken.

 

Ook die projecten verlopen echter moeizaam: in Verviers wordt momenteel nog altijd met de stedelijke overheid gepraat over de omvang van het complex. In Namen is er dan weer een gevoelige vertraging tegenover de oorspronkelijke plannen. Het project zit er inmiddels wel al in het stadium van de precommercialisering. De opening is nu voorzien voor eind 2017.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Tijd winnen

Op financieel vlak zit Urbanove echter op de bodem van zijn mogelijkheden. Daarom heeft het bij de rechtbank van koophandel in Brussel een aanvraag ingediend tot procedure voor gerechtelijke organisatie voor alle vijf zijn vennootschappen. Wordt de aanvraag aanvaard, dan krijgt de onderneming voor maximaal zes maanden, verlengbaar tot 18 maanden, bescherming tegen zijn schuldeisers. Er kan dan geen beslag meer worden gelegd.

 

In die periode van gerechtelijke reorganisatie wil Urbanove met zijn schuldeisers een akkoord bereiken over een herstructurering van zijn schuldenlast en een basis leggen voor het beveiligen van bijkomende financieringen om de resterende projecten Le Côté Verre in Namen en Les Rives de Verviers in Verviers tot een goed einde te brengen.

 

Urbanove is voor 70% in handen van privéaandeelhouders als Banimmo, Besix en Bank Degroof-Petercam. De overige 30% van de aandelen worden aangehouden door regionale Waalse overheidsinitiatieven met SRIW, Namur Invest en twee filialen van Meuse Invest.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    [RetailDetail Night] De Chinese retailgolf: bedreiging of kans voor Europese retailers?

    JD.com stapt in MediaMarkt, Temu en Shein veroveren de Europese consument en TikTok Shop verandert de spelregels van e-commerce. Moet Europa zich wapenen tegen de Chinese retailreuzen, of kunnen onze retailers juist iets van hen leren? Tijdens de RetailDetail Night op 19 november gaan vier prominente stemmen uit de sector...

  • icon
    Algemeen3 november, 2026
    Hema botst met vakbonden over feestdagwerk: “Met een toeslag koop je de wet niet af”

    Mag Hema in België haar winkelpersoneel in toeristische zones ook op feestdagen een volledige dag laten werken? Volgens de vakbonden CNE en ACV Puls overtreedt de retailer daarmee de wet. Hema betwist dat en wijst op een akkoord met de grootste vakbondsfractie binnen het bedrijf.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail