RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Brico sterkhouder in vernieuwde Maxeda DIY Group

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin11 juni, 2012

Strategische heroriëntatie

Hoewel Maxeda zowel zijn omzet (-0,5% naar 1.360 miljoen euro) als winst (-9% tot 117 miljoen euro)  zag dalen in het gebroken boekjaar 2011/2012, heeft de retailholding het voorbije jaar succesvol zijn transformatie tot een volwaardige doe-het-zelfspeler afgerond. De mode-afdeling van de groep werd in een “strategische heroriëntatie” afgestoten en vandaag noemt de groep zich de grootste doe-het-zelfretailer in de Benelux qua oppervlakte.

 

Toch geeft topman George Adams toe dat dat, gezien de “uitermate uitdagende economische markt”, niet zomaar van een leien dakje gaat. De Belgische bouwmarktketens Brico en Brico Plan-it presteerden in het afgelopen boekjaar een vergelijkbare omzetstijging van 2,3%, waarmee de ketens het nipt minder goed deden dan de totaliteit van de Belgische doe-het-zelfmarkt (+2,5%).

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In Nederland, waar de consument het klussen in crisistijd nog meer uitstelt, zagen Maxeda’s formules Praxis en Formido hun omzet nog verder terugvallen (-3,7%). De enseignes deden het daar echter beter dan de markt, die liefst 5,4% terugviel het afgelopen jaar.

 

Investeringen in aanbod en logistiek

Maxeda DIY Group verwacht echter weldra de vruchten te kunnen plukken van de investeringen. “Maxeda DIY Group is goed voorbereid op de toekomst. Consumenten willen steeds meer waar voor hun geld en goedkopere producten,” legt Adams uit. De strategische pijlers bestaan daarom uit investeringen in nieuwe assortimenten, eigen merken, een efficiëntere logistiek en de vernieuwing van winkels.

 

Zo heeft Maxeda DIY onder meer een inkoopkantoor in Sjanghai geopend en werden 10 winkels vernieuwd. Voor België waren dat de Brico-vestigingen Oudergem, Burcht, Turnhout, Drogenbos en Herstal. Ook opent Brico twee nieuwe Brico City-winkels in St. Gilles en Jette en één nieuwe franchisewinkel in Merchtem.

 

Maxeda DIY Group bestaat uit de formules Praxis en Formido in Nederland en Brico en Brico Plan-It in België en Luxemburg. De groep telt in totaal 363 winkels, zowel in eigendom als in franchise, en heeft meer dan 6.000 medewerkers.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin16 oktober, 2026
    Moederbedrijf Brico en Praxis dook in het rood voor financiële reddingsoperatie

    Maxeda DIY Group, het moederbedrijf van Brico, BricoPlanit en Praxis, heeft zijn jongste boekjaar met verlies afgesloten. De tegenvallende cijfers waren de voorbode van een ingrijpende herfinanciering, waarmee de doe-het-zelfgroep zijn financiële toekomst veilig wil stellen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail