RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Orac DecorPHPro
  • Onderwerpen E-commerceRetail Marketing Day
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hoe interieurspecialist Orac Decor een online ecosysteem uitbouwt

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin16 september, 2022
Tom Brantegem, Orac Decor

Hoe combineer je een business-to-business zakenmodel met een direct-to-consumer webshop? Het minder bekende Oostendse interieurbedrijf Orac Decor maakt het internationaal waar, van Frankrijk tot Mexico.

Uitdaging van formaat

Decoratieve muuroplossingen: dat is de specialisatie van Orac decor, een echt Oostends familiebedrijf dat al meer dan vijftig jaar bestaat en klanten bedient in verschillende Europese landen – en binnenkort zelfs daarbuiten. “Het zijn heel mooie producten, maar ze zijn weinig bekend bij consumenten. Mensen denken vaak eerst aan behangpapier of verf om persoonlijkheid te geven aan hun muren, terwijl er zoveel meer mogelijkheden zijn. Hoe maak je een product bekend waarvan mensen niet eens weten dat ze het nodig hebben of dat ze er zelfs verliefd op zouden kunnen worden?” Een uitdaging van formaat voor e-commercemanager Tom Brantegem, die er meer over vertelt op de RetailDetail Day op 22 september.

“We hadden een pure business-to-business website, gericht naar architecten, projectleiders, interieurwinkels… Maar we kregen meer en meer vragen van particulieren, dus wilden we werk maken van online communicatie naar die eindklant. Dat ligt voor een business-to-businessbedrijf altijd wat gevoelig, maar we merkten dat het nodig was. Uit marktonderzoek dat we lieten uitvoeren in een aantal landen, blijkt dat 20 tot 25% van de klanten die geïnteresseerd zijn in onze producten, liefst rechtstreeks bij de fabrikant willen kopen. Begrijpelijk: dan heb je één aanspreekpunt.”

Online ecosysteem bouwen

Het is een evenwichtsoefening, zegt Brantegem: Orac Decor wil niet zozeer rechtstreeks aan de consument verkopen, wel een online ecosysteem bouwen dat elke type klant bedient. “We kunnen online dingen bieden die offline niet mogelijk zijn, en omgekeerd. Mensen die een kleinere interieurwinkel binnenstappen, zullen daar geen grote Orac Decor-hoek aantreffen met al onze wandpanelen en plinten. Online kunnen we meer info bieden, maar daar kan je nooit dat persoonlijk advies aanbieden.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Een viertal jaar geleden ging Orac Decor in zee met digitaal agentschap PHPro als partner voor het opzetten van de b-to-c website. Geen evidentie: “Mensen vinden onze producten vaak niet, omdat ze niet weten dat ze bestaan. Wij noemen het 3D wandpanelen, maar hoe noemen leken dat, die reliëf wil geven aan hun interieur? Uit marktonderzoek kwamen termen als ‘stick-out wallpaper’… Nog een vraag: hoe kunnen we de perfecte klantreis vormgeven? Denk aan een dame die een huis heeft gekocht en Pinterestborden begint te volgen op zoek naar inspiratie. Die ziet onze producten, maar hoe geraken we dan van inspiratie naar installatie?”

Handige tools

De ervaring van PHPro kwam van pas voor de ontwikkeling van handige tools op de website van Orac Decor. “Belangrijk is bijvoorbeeld onze dealer locator. Bij onze dealers kunnen mensen immers onze producten zien en voelen. Ze kunnen er ook advies krijgen en de weg naar een installateur vinden. En omdat je voor de installatie van onze wandpanelen ook lijm nodig hebt, ontwikkelden we een lijmcalculator.”

En de resultaten? “Na de lancering van de eerste versie van onze website zagen we onze veronderstellingen bevestigd: er was geen kannibalisatie. Onze klanten bleven groeien omdat we meer online zichtbaarheid creëerden, ook voor hen. Wij bleken een bijkomende optie te bieden voor de mensen die liever rechtstreeks bij de fabrikant kopen. Daar waren we heel tevreden over want het was nooit onze bedoeling om omzet weg te halen bij onze klanten.”

Internationale ambities

De ambities gaan verder. “We zijn eerst van start gegaan in het VK, dan in Duitsland en Oostenrijk. Dit jaar hebben we daar Frankrijk en Spanje aan toegevoegd. Onze aanpak is soft: we contacteren eerst onze klanten, daarna lanceren we stil. We laten het langzaam starten, bij wijze van overgangsperiode. Dat gaat heel goed, de klanten zijn tevreden. Binnenkort volgen nog meer Europese landen en – als eerste niet-Europese webshop – Mexico.” In België is het concept om verschillende redenen nog niet gelanceerd. “Onze klanten verwachten het wel.”

Benieuwd naar het opmerkelijke traject van Orac Decor, het Belgische familiebedrijf dat internationaal hoge ogen gooit? Op de RetailDetail Day op 22 september vertelt Tom Brantegem er meer over. Het jaarlijkse marketingcongres voor de retailsector brengt wel meer interessante sprekers op het podium, onder andere van fietsketen Lucien, Apple-reseller Lab9, koffieketen Izy Coffee, laatste-mijl-specialist Andy, petfoodwebshop Pharmapets en winkelcentrum Maasmechelen Village. Klik op de knop hieronder voor meer info en tickets.

Ik bestel tickets voor de RetailDetail Day

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin16 oktober, 2026
    Moederbedrijf Brico en Praxis dook in het rood voor financiële reddingsoperatie

    Maxeda DIY Group, het moederbedrijf van Brico, BricoPlanit en Praxis, heeft zijn jongste boekjaar met verlies afgesloten. De tegenvallende cijfers waren de voorbode van een ingrijpende herfinanciering, waarmee de doe-het-zelfgroep zijn financiële toekomst veilig wil stellen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail