RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Doe-het-zelfwinkels verloren 190 miljoen euro omzet”

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin17 april, 2020

In maart hebben doe-het-zelfwinkels door de verplichte sluiting 37% omzetverlies geleden, berekende GfK. De heropening van de winkels moet het mogelijk maken het seizoen alsnog te redden: de consument staat te popelen.

 

“April is piekmaand”

De heropening van de doe-het-zelfwinkels vanaf zaterdag komt geen dag te vroeg: april is één van de belangrijkste maanden voor de sector. Met een dagomzet die in april tot 25% hoger ligt dan het jaargemiddelde, riskeren de doe-het-zelfketens elke dag een verlies van bijna 6,8 miljoen euro. GfK schat de potentiële schade van één maand sluiting – 18 maart tot 17 april – op ongeveer 190 miljoen euro. Per winkelpunt komt dit neer op bijna een half miljoen euro aan gederfde inkomsten. Online kon die verliezen niet compenseren: het aandeel e-commerce is in deze sector nog zeer beperkt (ongeveer 2% in 2019), al kreeg het wel een enorme boost in de maand maart (tot een niveau van 10%).

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“April is een piekmaand die een jaar maakt of kraakt voor de doe-het-zelf en tuinsector”, zegt Kristof Scheys van GfK Belgium: “de heropening van de doe-het-zelfwinkels komt hopelijk nog net op tijd om verliezen in te halen en het seizoen te redden. Het mooie weer dat volgende week voorspeld wordt zal daar zeker en vast bij helpen.”

 

Bovendien staan Belgische consumenten echt te springen om aan de slag te kunnen in hun huis en tuin, blijkt uit de GfK Coronavirus Consumer Pulse studie: 72% geeft aan te willen tuinieren (17% meer dan voor de coronacrisis), 68% heeft interesse in klussen (12% meer dan voorheen). “Consumenten zijn meer dan ooit gericht op welzijn, en wanneer hun eigen huis bijna een gevangenis is geworden, zoeken ze naar manieren om dit om te buigen naar een positieve ervaring.”

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin23 september, 2026
    Stoelverbod voor Gamma: Vincent Sheppard wint plagiaatzaak

    Meubelfabrikant Vincent Sheppard heeft bij de rechtbank in Den Haag afgedwongen dat Intergamma zijn Amelie-tuinstoelen en loungesets niet langer mag verkopen in de Europese Unie. Volgens de rechter lijken de modellen vrijwel volledig op de Kodo-collectie van Vincent Sheppard.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin22 september, 2026
    Frankrijk blijft zwakkere broertje bij sterk presterend Kingfisher

    Kingfisher, het moederbedrijf van doe-het-zelfketens B&Q, Screwfix, Castorama en Brico Dépôt, heeft een sterk halfjaar achter de rug maar blijft het wel lastig hebben op de Franse markt.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin18 september, 2026
    Van Marcke verkoopt winkels om schuldenberg terug te dringen

    Van Marcke verkoopt winkelvastgoed en krimpt zijn netwerk om cash vrij te maken. De badkamer- en verwarmingsspecialist torst een nettoschuld van 188 miljoen euro en leed vorig jaar opnieuw verlies.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail