RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ceconomy (Media Markt) krijgt kwart Fnac Darty in handen

icon
Elektro26 juli, 2017

Ceconomy, de nieuwe tak van de voormalige Metro Group waartoe Media Markt en Saturn behoren, heeft 24,3 procent van de aandelen van Fnac Darty in handen gekregen. Die aandelen waren in handen van de familie Pinault.

Lucratieve Franse markt

Ceconomy legt voor de overname van de aandelen een bedrag van 452 miljoen euro neer en het heeft ook een optie afgedwongen waarbij het binnen de twee jaar de mogelijkheid heeft om Fnac Darty volledig in te lijven.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Met de aankoop van de aandelen zal Ceconomy ook drie bestuurders kunnen plaatsen in de raad van bestuur en zet het een grote stap op de Franse markt, die het zelf ‘uiterst lucratief’ noemt.

 

De familie Pinault kreeg Fnac in 1994 in handen, maar besluit zich nu dus volledig terug te trekken uit het nieuwe fusiebedrijf. Die beslissing neemt het enkele weken na het vertrek van Alexandre Bompard, de ex-CEO van Fnac die het bedrijf uit het slop haalde en naar Carrefour is getrokken. Eerder trok de familie zich ook al terug uit La Redoute en Printemps, waardoor het nu geen enkele band meer heeft met een retailbedrijf.

 

“Namens alle medewerkers van Fnac Darty wil ik de familie Pinault bedanken voor de niet aflatende steun die ze aan onze merken, en Fnac in het bijzonder, heeft gegeven”, zegt Jacques Veyrat, voorzitter van de raad van bestuur bij Fnac Darty. “Zonder hen zou onze groep niet zijn wat ze nu is. Ik ben daarnaast ook blij met de komst van onze nieuwe aandeelhouder Ceconomy, die de ontwikkeling van onze groep zal ondersteunen.” 

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    Wissel bij Krëfel: Alain Hellebaut neemt roer over van Vincent Nolf

    Krëfel heeft weer een nieuwe CEO. Alain Hellebaut nam op 21 augustus de leiding over van Vincent Nolf, die na minder dan een jaar vertrekt. Nolf loodste de noodlijdende elektroketen door een ingrijpende herstructurering, nu verschuift de focus volgens Krëfel naar uitvoering en commercieel herstel.

  • icon
    Elektro20 augustus, 2026
    China wil Europees onderzoek naar MediaMarkt-overname blokkeren

    China draagt haar bedrijven en instellingen op om niet mee te werken aan het Europese onderzoek naar de Chinese e-commercegigant JD.com. Het ministerie van Justitie in Peking noemt het onderzoek naar de geplande overname van MediaMarkt-moeder Ceconomy "ongeoorloofd".

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail