RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Coolblue
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie BelgiëDuitslandNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Coolblue plant minstens tien extra winkels in België

icon
Elektro12 februari, 2026
Arne Van Verdegem Country Manager Coolblue België

Coolblue heeft in 2025 een recordomzet behaald van 2,56 miljard euro. Dit jaar opent de retailer tien bijkomende winkels in België, Nederland en Duitsland. Op termijn is er ruimte voor tien extra winkels in België, ook in Wallonië.

Winst onder druk

Dankzij onder andere de opening van zes nieuwe winkels en de verdere uitbouw van zijn eigen bezorg- en installatieservice realiseerde Coolblue vorig jaar een omzet van 2,56 miljard euro en een bedrijfsresultaat (EBITDA) van 86,5 miljoen euro – wat iets minder is dan in 2024. Ook de operationele winst daalde met 11,6% naar 86,5 miljoen euro, als gevolg van forse investeringen in Duitsland. De klanttevredenheid bleef op het allerhoogste niveau ooit (NPS = 72).

Ook in 2026 investeert Coolblue verder aan zijn winkelnetwerk in België, Nederland en Duitsland. Zo wil het bedrijf dit jaar in de drie landen samen tien extra winkels openen, waarvan minstens twee in België en zes in Nederland. Onder andere Apeldoorn en Berlijn staan op de planning.

Hoge ambities in België

De ambities in België vallen op. Vorige week opende er al een winkel in Drogenbos en later dit jaar komt Coolblue ook naar Sint-Niklaas. De retailer ziet de komende jaren nog ruimte voor minstens tien extra winkels in het land en is daarvoor op zoek naar geschikte winkellocaties in de grote steden, waaronder Brussel, Charleroi en Leuven. Ook in Wallonië, waar het veel groeipotentieel ziet en extra investeringen bekijkt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Daarnaast opent Coolblue dit jaar ook een nieuw en toekomstgericht tv- en witgoeddepot in Antwerpen. Vanuit dit nieuwe depot kan het bedrijf nog meer Belgische klanten sneller en efficiënter bedienen met CoolblueBezorgt, zijn eigen bezorg- en installatieservice voor onder meer wasmachines, koelkasten en televisies.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail