RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Kleinste winst voor Samsung sinds 2011

icon
Elektro24 januari, 2014

“Smartphonewinsten lager dan verwacht”

Ten opzichte van vorig jaar is de genoteerde winstdaling een daling van zes procent en het is meteen de eerste keer in twee jaar dat de operationele winst daalt. “Zelfs als eenmalige kosten in rekening worden gebracht, is de winst lager dan verwacht. Samsung heeft geen details vrijgegeven, maar smartphonewinsten waren mogelijk lager dan verwacht omwille van hogere marketingkosten”, zegt Lee Seung-woo, analist bij IBK Investment & Securities, aan Reuters.

 

Twee derde van de winst van Samsung komt dan ook via mobiele toestellen. Dat segment bracht wel nog steeds 5,47 biljoen won (3,6 miljard euro) winst binnen. Daarmee staat het op hetzelfde niveau als vorig jaar, al zijn de winstmarges dus gedaald.


Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De winst zou ook een klap hebben gekregen omwille van éénmalige bonussen rond de twintigjarige verjaardag van de ‘New Management’-strategie van voorzitter Lee Kun-hee. Die bonussen zouden het bedrijf tussen 300 en 700 miljard won (200 tot 470 miljoen euro) gekost hebben.

 

Sterke won en druk van concurrenten

Redenen voor de terugval van Samsung zijn verder nog te vinden bij de sterke positie van de Zuid-Koreaanse won en de opmars van een aantal concurrenten, zoals Apple. Apple verkoopt sinds dit jaar ook zijn telefoons in China, wat verder druk zal zetten op de winsten van Samsung, die zijn smartphones al zeven jaar verkoopt op de Chinese markt.

 

Ook andere divisies binnen Samsung, zoals de processortak en de verkoop van televisies, zagen hun winsten terugvallen ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Bij de processors steeg de omzet wel en was de winst ook 40 procent hoger dan een jaar geleden. Bij televisies was vooral de lagere vraag naar tv’s een boosdoener.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail