RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nintendo-CEO Satoru Iwata overleden

icon
Elektro13 juli, 2015

Drijvende kracht achter Nintendo Wii

Iwata ging in 1983 als programmeur aan de slag bij Nintendo en werkte hij mee aan bekende reeksen als The Legend of Zelda, Mario en Animal Crossing. Hij klom al snel op binnen het bedrijf: in 1993 werd hij benoemd tot directeur van HAL Laboratory, een onderdeel van Nintendo dat toen op de rand van het faillissement stond. Onder leiding van Iwata kroop het echter stilaan terug uit het dal.

 

Toen Hiroshi Yamauchi, CEO van Nintendo sinds 1949, in 2002 besloot om er mee op te houden, werd Iwata aangesteld als zijn opvolger. Hij was daarmee de eerste CEO die geen rechtstreekse banden had met de familie Yamauchi en slechts de vierde topman in de geschiedenis van het bedrijf.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In die periode ging Nintendo door een moeilijke periode, met de Gamecube-console die niet kon optornen tegen de successen van de PlayStation 2 van Sony en de Xbox van Microsoft. Onder Iwata’s leiding kreeg de handhelddivisie echter een grote boost met de lancering van de Nintendo DS, die de opvolger werd van de alom bekende Game Boy.

 

In 2006 was Iwata ook de grote man achter de lancering van de Nintendo Wii, waarvan er wereldwijd meer dan 100 miljoen verkocht werden en die de terugkeer van Nintendo aan de top van de industrie betekende. De opvolger van de Wii, de Wii U, is momenteel echter aan het uitdraaien op een flop.

 

Het is momenteel nog niet geweten wie Iwata zal opvolgen.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail