RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Kwartaalverlies bij Philips ondanks omzetstijging

icon
Elektro26 januari, 2016

Philips heeft het voorbije kwartaal een nettoverlies geboekt van 39 miljoen als gevolg van eenmalige kosten. De omzet ging er wel met bijna 9% op vooruit. Vooral de verkoop van medische apparatuur zit in de lift.

7,1 miljard euro omzet

Philips zag zijn omzet in het vierde kwartaal afklokken op 7,1 miljard euro. Die groei met bijna 9% is wel grotendeels toe te schrijven aan gunstige wisselkoerseffecten, want op vergelijkbare basis is er sprake van een groei met 4%.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Sterkste groeier is het segment van de medische apparatuur: de omzet steeg er een kleine 15% tot 3,3 miljard euro. Ook de consumentendivisie deed het goed met een groei van 8,8% tot 1,7 miljard euro. De verlichtingstak ‑ die Philips de komende maanden wil verzelfstandigen ‑ zag de omzet met 2,6% aandikken tot ruim 2 miljard euro.

 

Onder de streep boekt het Nederlandse technologieconcern een nettoverlies van 39 miljoen euro (een jaar eerder was er nog een winst van 134 miljoen euro). Al is dat vooral het resultaat van eenmalige kosten als gevolg van het afkopen van pensioenrisico’s en van hogere belastingen. De operationele winst steeg met 13% tot 842 miljoen euro.

 

Daarmee sluit Philips 2015 af met een jaaromzet van 21,4 miljard euro (+13%) en een nettowinst van 659 miljoen euro (ruim 60 % meer dan in 2014).

 

“Geen haast” met verkoop Lumileds

In een toelichting bij de resultaten ging topman Frans Van Houten (foto) even in op de plannen om nog in de eerste helft van dit jaar de verlichtingsdivisie af te splitsen ‑ waarschijnlijk via een beursgang ‑ en op het afketsen van de verkoop van Lumileds aan de Chinese investeerder Go Scale Capital (na de ‘no go!’ van de Amerikaanse autoriteiten).

 

De topman gaf toe dat de zoektocht naar een nieuwe koper niet makkelijk zal zijn, tijd zal vergen ‑ “wellicht niet voor de zomer verkocht” ‑ en dat de prijs lager kan uitvallen dan wat de Chinezen bereid waren op tafel te leggen. “Maar wij hebben geen haast om een veel lagere, minder aantrekkelijke deal te sluiten”, klonk het nog in Eindhoven.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail