RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven AppleLab9
  • Onderwerpen Retail Marketing Day
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Zit de sfeer in een winkel niet goed, dan merken we dat meteen aan de verkoop” (Geert Coolman, Lab9)

icon
Elektro29 augustus, 2022
Geert Coolman, Lab9

Voor de snel groeiende Apple-verdeler Lab9 is investeren in mensen de sleutel tot succes: “Zonder een hecht team zal ook de mooiste winkel op de beste locatie voor geen meter draaien.”

Haal het maximale uit je Apple-toestel

Apple Premium Reseller Lab9 Stores maakte de afgelopen jaren indruk met een stevige groeispurt: na enkele overnames (waaronder 15 voormalige Switch-verkooppunten) en winkelopeningen op eigen kracht is de keten is nu goed voor 26 winkels en een omzet van 85 miljoen euro. Oprichter en CEO Geert Coolman blijft er bescheiden bij: het is niet z’n gewoonte om de belangstelling op te zoeken. Maar op de RetailDetail Day, op 22 september, betreedt hij toch het podium.

“We zien onszelf eigenlijk niet als een echte retailer”, zegt hij. Lab9 wil niet alleen verkopen, maar mensen vooral helpen het maximale te halen uit hun Apple-producten. “Technologie dringt steeds meer ons dagelijks leven binnen, maar de meeste mensen gebruiken maar een deeltje van de mogelijkheden van hun iPhone of iPad. Wij leren het je. Zeker iets oudere klanten, die geen digital natives zijn, hebben daar nood aan.”

Goeie sfeer, betere verkoop

De winkels van Lab9 zijn laagdrempelig, klanten worden er met de glimlach geholpen. “Dan keren ze graag terug en worden ze loyaal.” De geheime saus? Dat zijn de medewerkers, de teams in de winkels. “Niet het individu maar het team bedient de klant en creëert de beleving”, is de overtuiging van Coolman. “We willen dat alle neuzen in dezelfde richting staan. Ook de mooiste winkel op de beste locatie zal voor geen meter draaien als het team niet top is.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Lab9 meet daarom voortdurend de klantenreviews en de prestaties van de winkels. “Als de sfeer in een winkel niet goed is, zien wij meteen dat verschillende parameters dalen. Aan de attach rates (de verkoop van accessoires als aanvulling op primaire producten, nvdr) kunnen we zien of een team goed samenwerkt. Je moet elkaar motiveren. Een goeie sfeer leidt tot een betere verkoop.”

Vertrouw je mensen

Nog een succesfactor: Lab9 houdt het beslissingsniveau zo dicht mogelijk bij de klant. “In onze winkels kunnen onze medewerkers zeer ver gaan in beslissingen, ze hoeven dat niet iedere keer te gaan vragen aan het management. De klant krijgt heel snel een antwoord: omruilen, een waardebon, een kredietnota… Je moet vertrouwen hebben in je mensen, maar je moet ze ook helpen, met heldere procedures.”

Bij het aanwerven van medewerkers laat het bedrijf dan ook weinig aan het toeval over. Alle kandidaten ondergaan een persoonlijkheidstest. “We willen mensen met verantwoordelijkheidsgevoel, die makkelijk kunnen samenwerken, geen egocentrische personen. We investeren in coaching en leren op de winkelvloer. We werken ook samen met hogescholen: studenten kunnen bij ons stage komen lopen. Vaak zijn dat mensen met ambitie, bij ons kunnen ze doorgroeien. Employer branding is iets waar we aan werken.”

Eerst Apple, dan Lab9

Als Apple Premium Reseller vertegenwoordigt de retailer twee merken: Apple en Lab9. Hoe vind en bewaar je het juiste evenwicht tussen die twee? Coolman is duidelijk: “Eerst komt Apple, dan Lab9, niet omgekeerd. Na de zomer lanceren we een radiocampagne, en in onze spots zullen we telkens een Appleproduct voorstellen, gevold door de melding ‘dat vind je bij Lab9’. Apple heeft een sterke hand in onze marketing, ze zorgen ook voor de budgetten. Dat is niet slecht: ik ben trots dat we het Apple merk mogen vertegenwoordigen. Het geeft structuur, eenduidigheid, continuïteit. Ik hoef me daar geen zorgen over te maken: Apple waakt over de kwaliteit. Ik kan me focussen op de klant: hoe creëer ik door Apple gepassioneerde mensen?”

Ook benieuwd naar de ingrediënten van het succesvolle Lab9-recept? Op de RetailDetail Day, op 22 september in Antwerpen, komt Geert Coolman er meer over vertellen. Ook sprekers van Izy Coffee, Maasmechelen Village, fietsketen Lucien en last-mile bezorger Andy tekenen present. We maken snel nieuwe namen bekend. Klik op de knop hieronder voor meer info en tickets.

Ik bestel tickets voor de RetailDetail Day 2022

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail