RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

37 Colruyt-winkels schenken overschotten aan Voedselbanken

icon
Food5 januari, 2017

Colruyt Group breidt zijn samenwerking met de Voedselbanken verder uit. Voorheen gingen de overschotten van 14 winkels rechtstreeks naar de organisatie, maar dat aantal wordt nu opgetrokken naar 37 filialen.

2 tot 3 ton per maand

Sinds het voorjaar van 2016 schenken veertien winkels al hun overschotten aan de Voedselbanken. Dat was in 2016 goed voor in totaal 443 ton voeding, oftewel twee tot drie ton voedselwaren per maand per winkel. “Met de feestdagen was er extra aandacht voor de zorg voor anderen en de voorzieningen voor minderbedeelden. Wij willen ons daar het hele jaar door voor inzetten. Door de samenwerking met de Voedselbanken uit te breiden, willen we ook nog meer inzetten op het beperken van voedselverlies”, aldus Françoise Decoster van de milieudienst bij Colruyt Group.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Colruyt werkt al sinds 1997 samen met Voedselbanken: elke week haalt de organisatie overschotten op van verschillende winkels in het logistieke centrum Dassenveld in Halle. Daarnaast wordt nu ook het lokale netwerk verder uitgebreid.

 

“De manier waarop we met Colruyt Group samenwerken is voor ons een voorbeeld van hoe we het ook met onze andere partners willen aanpakken. Zo staan de voedingswaren bijvoorbeeld netjes gesorteerd klaar voor onze vrijwilligers, die ze meteen kunnen meenemen en zo geen tijd verliezen. Bovendien is er vooraf door Colruyt Group al een kwaliteitscheck gedaan, waardoor we zeker zijn dat wij zelf niks meer moeten weggooien”, aldus Alfons De Vadder, gedelegeerd bestuurder bij de Belgische Federatie van Voedselbanken.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro

    Aldi lanceert in zijn koelmeubels een selectie van een veertigtal artikelen voor onderweg, waaronder wraps, pasta- en maaltijdsalades, gekoelde dranken en smoothies. Geen enkel product kost dus meer dan vijf euro.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi opent de jacht op Lidl in Spanje

    Aldi Nord trapt in Spanje het gaspedaal in. De discounter wil er in vijf jaar 200 winkels bij en groeit voor het tweede jaar op rij met dubbele cijfers op vergelijkbare basis. Dit boekjaar lonkt een omzet van 2,8 miljard euro.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Zondag wordt al volwaardige boodschappendag

    Belgen doen steeds vaker boodschappen op zondag. Goed voor supermarkten en buurtwinkelketens, maar zelfstandige bakkers, slagers en andere speciaalzaken verliezen al omzet.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail