RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

The Barn maakt de sprong van twee naar vier winkels

icon
Food12 november, 2019

Met de gelijktijdige opening van nieuwe winkels in Antwerpen en Elsene verdubbelde The Barn afgelopen weekend in omvang. De keten van biologische versmarkten dankt haar succes aan een onderscheidend concept en scherpe prijzen.

 

Hoge rotaties, lage prijzen

Bij The Barn zie je nauwelijks verpakkingen: het merendeel van de producten verkoopt de retailer in bulk. Granen, zaden, peulvruchten, pasta, noten en gedroogde vruchten schep je er uit grote tonnen. “We hebben een onderscheidend concept, en we bieden erg scherpe prijzen. We zijn de goedkoopste in bio, al is dat geen doel op zich”, zegt medeoprichter Julien de Brouwer.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Hoe The Barn als relatief kleine speler het prijsniveau zo laag kan houden? “We beperken ons assortiment tot een 500-tal referenties. Zo hebben alle producten hoge rotaties en blijven we niet zitten met slapende voorraden. De winkelinrichting houden we heel eenvoudig. En we werken rechtstreeks samen met de bioboeren, zonder tussenpersoon. Voor hen zijn we een interessante klant, gezien de volumes die we afnemen.”

 

In Elsene opent The Barn in een wijk met flink wat bio-concurrenten, zoals Färm, Belgomarkt en Bulk. In Antwerpen vestigt de biologische versmarkt zich in de Verlatstraat op het Zuid, in een wijk waar opvallend weinig bio-aanbod is. De collega’s van Het Natuurhuis hielden het in dezelfde straat niet erg lang vol, maar voor Julien de Brouwer was Antwerpen een prioriteit: “Als Vlaming weet ik heel goed hoe sterk de drang naar een gezonder en duurzamer leven nog gegroeid is bij de Antwerpenaren. Met onze nieuwe Barn, de eerste in Vlaanderen, willen wij samen met hen een mooi toekomstperspectief opbouwen.”

 

Verdere expansieplannen heeft The Barn momenteel niet: “We hebben nu vier winkels geopend op twee jaar tijd, die uitdaging was al groot genoeg…”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 september, 2026
    Hoe Delhaize de Belgen vaker voor groenten en fruit wil doen kiezen

    Delhaize geeft de afdeling groenten en fruit een make-over en vernieuwt het assortiment, om consumenten te helpen met gezondere keuzes. Slechts 7% van de Belgen eet de aanbevolen hoeveelheid groenten, slechts 10% consumeert voldoende fruit.

  • icon
    Food16 september, 2026
    Royal Swinkels verhuist afvulactiviteiten Brouwerij Palm naar Nederland

    In een biermarkt die onder druk staat wil brouwersgroep Royal Swinkels de beschikbare productiecapaciteit efficiënter inzetten. Daarom verhuizen de afvullijnen voor flessen en vaten van brouwerij Palm in Steenhuffel naar Nederland.

  • icon
    Food16 september, 2026
    Becel-eigenaar Flora te koop voor 7 miljard euro

    Investeringsfonds KKR zet Flora Food Group, het bedrijf achter voormalige Unilever-margarinemerken als Becel, Bertolli, Blue Band en Violife, te koop. Een deal zou 7 miljard euro kunnen opbrengen.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail