RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Jumbo
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie BelgiëNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Belgische expansie weegt op bedrijfsresultaat Jumbo

icon
Food13 maart, 2023

Door oplopende kosten als gevolg van de inflatie en aanloopverliezen in België is het bedrijfsresultaat van Jumbo vorig jaar gedaald. De stijgende prijzen wegen ook op de klanttevredenheid, blijkt uit het jaarverslag.

Dalende winst

Op een recordomzet van bijna 10,3 miljard euro in 2022 hield Jumbo (inclusief restaurantketen La Place) een bedrijfsresultaat (ebitda) over van 659 miljoen euro, een daling met 5% vergeleken met de 691 miljoen euro van 2021. De nettowinst na belastingen viel terug van 114 naar 80 miljoen euro. De 27 Belgische winkels waren vorig jaar goed voor een consumentenomzet van 216 miljoen euro, meldt de Nederlandse supermarktketen in het jaarverslag 2022 dat nu online staat.

In een toelichting bij de cijfers verwijst Jumbo onder meer naar uitdagende marktomstandigheden, oplopende kosten als gevolg van de inflatie en aanloopverliezen in België. Ook het lopende onderzoek naar voormalig CEO Frits van Eerd brengt bijkomende kosten met zich mee.

Minder tevreden klanten

Waarnemers stellen zich al langer vragen bij de expansieplannen van Jumbo op de bijzonder concurrentiële Belgische markt, waar de marges bij alle foodretailers zwaar onder druk staan. De kosten voor onder andere lonen en vastgoed vallen er een pak hoger uit dan aanvankelijk begroot en niet alle winkels halen de beoogde omzetten. Tegelijk ziet de supermarktketen zich geconfronteerd met grote uitdagingen op zijn thuismarkt, waar marktleider Albert Heijn de voorsprong verder uitbouwt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op die thuismarkt blijken de klanten bovendien minder tevreden over de prijs-kwaliteitverhouding bij Jumbo: de tevredenheidsscore daalde van 69% in 2021 naar 63% in 2022, terwijl de supermarktketen mikte op een score van 72%. Tegen 2025 wil de retailer zelfs 77% halen. De daling is grotendeels te wijten aan de effecten van de hoge inflatie, zegt Jumbo, en ze geldt voor de hele supermarktsector. “Aanhoudende investeringen in de kwaliteit van Jumbo huismerkproducten hebben dit niet kunnen voorkomen.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food28 september, 2026
    “Albert Heijn heeft in Vlaanderen Lidl al ingehaald”

    Albert Heijn zal dit najaar in België nog twee supermarkten openen, om de kaap van 90 winkels te nemen in het land. De Nederlandse retailer heeft in Vlaanderen intussen Lidl al ingehaald, qua marktaandeel.

  • icon
    Food28 september, 2026
    Aldi verhoogt de ambities met thuisbezorgen

    In het VK gaat Aldi een samenwerking aan met Deliveroo voor het snel bezorgen van boodschappen, in Duitsland haalt moederbedrijf Aldi Süd een voormalig manager van Amazon en Rohlik aan boord om de e-commerceactiviteiten verder uit te bouwen.

  • icon
    Food28 september, 2026
    Colruyt vernieuwt duurzaam spaarprogramma

    Terwijl de Green-score een onafhankelijke certificering krijgt, geeft Colruyt Group het spaarprogramma in zijn app een nieuwe naam: met “Elke stap telt” wil de retailer duurzame keuzes sterker aanmoedigen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail