RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Marketing
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour lanceert derde editie ScanMania

icon
Food8 mei, 2025

ScanMania, de groots opgezette activatiecampagne van Carrefour, verschijnt na twee najaarsedities nu voor het eerst in het voorjaar in de winkels. Klanten maken elke week kans op één jaar gratis boodschappen.

Dalend consumentenvertrouwen

De “grootste commerciële actie van het jaar”, zo noemt Carrefour Belgium de activatiecampagne ScanMania, die voor het eerst plaatsvond in oktober 2023 en vorig najaar een vervolg kreeg. Nu lanceert de retailer deze actie opnieuw, gedurende vijf weken. Met de herlancering wil het bedrijf inspelen op de huidige economische context: het Belgische consumentenvertrouwen daalde de voorbije twee maanden met tien punten, de grootste terugval in drie jaar volgens de Nationale Bank.

“Met ScanMania willen we onze trouwe klanten niet alleen belonen, maar hen ook op een positieve manier helpen in een economisch uitdagende periode”, zegt verkoopdirecteur Paul Peugnet. Shoppers maken elke week kans op één jaar gratis boodschappen (ter waarde van 10.000 euro). Daarnaast beloont Carrefour ook 60.000 deelnemers met extra bonuspunten – goed voor 30 miljoen bonuspunten in totaal. ​Tegelijk lopen er tientallen stuntpromoties van het type 1+1, 2+3 en 2+2. Naar eigen zeggen verlaagde Carrefour dit jaar al meer dan 3.000 producten in prijs.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food25 september, 2026
    [Filet Pur] Eindeloos geëmmer

    Nogal wat mensen vonden dat ze recht op lamenteren hadden afgelopen week: onder hen Nederlandse foodfabrikanten, Belgische jeneverstokers, een gekwetste royalty, een gevallen topman en van fraude verdachte vakkenvullers. Maar hoor je Filet Pur mekkeren?

  • icon
    Food25 september, 2026
    Opnieuw recordwinst voor internationale tak Lidl

    De internationale activiteiten van Lidl hebben opnieuw een sterke omzet- en winstgroei geboekt in het afgelopen boekjaar. De discounter blijkt de stijgende kosten goed onder controle te houden.

  • icon
    Food25 september, 2026
    Lidl Nederland legt lat voor biologisch hoger richting 2030

    Lidl Nederland wil het aandeel biologische producten in de verscategorieën fors opvoeren. Tegen 2030 moet 12% van het verkochte volume aardappelen, groenten en fruit biologisch gecertificeerd zijn. Voor verse vloeibare zuivel van het eigen merk mikt de discounter op 10%.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail