RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Italie
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour verkoopt Italiaanse tak aan NewPrinces Group

icon
Food24 juli, 2025
Shutterstock.com

Carrefour heeft een bindende overeenkomst gesloten met NewPrinces Group, met het oog op de verkoop van al haar activiteiten in Italië. Dat meldt de foodretailer in de marge van sterke kwartaalresultaten.

Verlieslatende activiteiten

Met de verkoop van de Italiaanse activiteiten, goed voor 1.188 winkels, wil Carrefour naar eigen zeggen de winstgevendheid en de kasstroom verbeteren en zich concentreren op zijn belangrijkste markten. Vorig jaar boekte de Italiaanse tak nog een operationeel verlies van 67 miljoen euro en een negatieve vrije kasstroom van 180 miljoen euro, in een bijzonder moeilijke economische en concurrentiële context.

De kandidaat-koper, NewPrinces Group (tot voor kort Newlat Group), is tot op vandaag producent en verdeler van voedingsproducten in uiteenlopende categorieën en zet met deze overname dus zijn eerste stappen in de retailsector. Het bedrijf wordt na de overname de tweede grootste voedingsgroep in Italië, met een omzet van 6,9 miljard euro. NewPrinces Group wil het intussen verdwenen supermarkt-uithangbord GS (dat opging in Carrefour) herlanceren.

Nettoverlies

Het nieuws van de transactie komt in de marge van degelijke kwartaalresultaten voor de Franse retailer: de vergelijkbare omzet steeg met 4,4%, nadat er in het eerste kwartaal al een stijging was met 2,9%. Op de Franse thuismarkt bedroeg de vergelijkbare groei 2,1%. De retailer ziet de volumes weer toenemen na jaren van krimp. Ook in Spanje en in België presteerde de retailer sterk, net als in Brazilië. In Polen heeft de retailer het lastig wegens hevige concurrentie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In de eerste jaarhelft boekte Carrefour een omzet van 46,6 miljard euro, tegenover 44,9 miljard euro in dezelfde periode een jaar eerder. De EBITDA kwam 1,1% hoger uit op 1,9 miljard euro, maar onder de streep was er een verlies van 401 miljoen euro – tegenover een nettowinst van 25 miljoen euro in de eerste helft van 2024. Dat was volgens het bedrijf deels te wijten aan de consolidatie van Cora en Match in de eerste helft van 2025.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail