RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Brazilië
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour wil Braziliaanse tak volledig in handen krijgen

icon
Food13 februari, 2025
Shutterstock.com

Carrefour heeft aangekondigd dat het zijn Braziliaanse dochteronderneming volledig wil overnemen. De retailer wil de minderheidsaandeelhouders uitkopen en het bedrijf zo ook van de beurs van São Paulo halen.

Op overnamepad

Vandaag heeft Carrefour al 67,4% van de Braziliaanse activiteiten in handen, maar door de volledige overname wil de groep de operationele efficiëntie verbeteren en zijn groeiambities in het land verder versterken. In de afgelopen jaren heeft de Franse distributeur zijn positie in het land flink uitgebreid door de overnames van Makro in 2020 en Grupo BIG in 2022.

Volgens CEO Alexandre Bompard staat Brazilië meer dan ooit centraal in de strategie van de groep: “De aankoop van alle aandelen in Carrefour Brazilië vervolledigt onze strategie om een onbetwiste marktpositie op te bouwen en zal ons lokale management in staat stellen om zich te concentreren op operationele en commerciële uitmuntendheid.”

Drie keuzes

De minderheidsaandeelhouders krijgen drie opties aangeboden: een geldbod dat 32% boven de recente aandelenkoers ligt, een aandelenruil van één aandeel van Carrefour voor elf aandelen van Carrefour Brasil en een gemengde optie van zowel geld als aandelen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Een van de belangrijkste aandeelhouders, Peninsula, heeft zijn steun al uitgesproken en gekozen voor de aandelenoptie. De overname moet wel nog worden goedgekeurd door de minderheidsaandeelhouders tijdens een buitengewone aandeelhoudersvergadering in het tweede kwartaal van 2025. Als alles volgens plan verloopt, wordt de transactie afgerond voor het einde van dat kwartaal.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food25 september, 2026
    [Filet Pur] Eindeloos geëmmer

    Nogal wat mensen vonden dat ze recht op lamenteren hadden afgelopen week: onder hen Nederlandse foodfabrikanten, Belgische jeneverstokers, een gekwetste royalty, een gevallen topman en van fraude verdachte vakkenvullers. Maar hoor je Filet Pur mekkeren?

  • icon
    Food25 september, 2026
    Opnieuw recordwinst voor internationale tak Lidl

    De internationale activiteiten van Lidl hebben opnieuw een sterke omzet- en winstgroei geboekt in het afgelopen boekjaar. De discounter blijkt de stijgende kosten goed onder controle te houden.

  • icon
    Food25 september, 2026
    Lidl Nederland legt lat voor biologisch hoger richting 2030

    Lidl Nederland wil het aandeel biologische producten in de verscategorieën fors opvoeren. Tegen 2030 moet 12% van het verkochte volume aardappelen, groenten en fruit biologisch gecertificeerd zijn. Voor verse vloeibare zuivel van het eigen merk mikt de discounter op 10%.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail