RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Greet De Wilde
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Crisis en boete doen Heiploeg das om

icon
Food29 januari, 2014

Crisis nekt grootste garnalenleverancier

De economische crisis, vooral in Zuid-Europa, heeft ervoor gezorgd dat Heiploeg miljoenen verlies leed. Niet alleen lieten consumenten ‘dure’ garnalen links liggen, concurrenten streden een harde prijzenslag en supermarkten speelden daar handig op in. Het resultaat was een miljoenenverlies terwijl het bedrijf al met een schuldenlast van 130 miljoen euro opgescheept zat.

De crisis zou echter niet de enige boosdoener zijn. Heiploeg kreeg namelijk een boete van meer dan 27 miljoen euro nadat de Europese Commissie van oordeel was dat het bedrijf zich schuldig maakte aan kartelvorming. Tegen deze uitspraak loopt nog een beroep, maar volgens Heiploeg was de situatie, zelfs zonder die monsterboete, onhoudbaar.

Het resultaat is dat 60 voltijdse arbeidsplaatsen in Groningen op de helling komen te staan, zelfs wanneer een doorstart zou kunnen gemaakt worden als afdeling van het visverwerkingsbedrijf Parlevliet & Van der Plas. Die doorstart zal wel mogelijk maken dat 300 medewerkers aan de slag kunnen blijven, al is het dan onder minder gunstige arbeidsvoorwaarden.


Oostendse diepvriesafdeling veiliggesteld

De toekomst van de in Oostende gebaseerde diepvriesafdeling Morubel ziet er dan weer wel rooskleurig uit. Het bedrijf werd in een stichting ondergebracht en is daardoor volledig losgekoppeld van Heiploeg. “Wij zijn  financieel gezond en kunnen nu onze eigen koers varen”, aldus commercieel directeur van Morubel Nadine Verbruggen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De stichting heeft ondertussen al een kersverse raad van bestuur en is enkel nog op zoek naar een nieuwe aandeelhouder. In Oostende werken 105 mensen en wordt een omzet gedraaid van tachtig miljoen euro.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten

    Colruyt Group lanceert Move & Save, een abonnementsformule die de Jims fitnessclubs en Colruyt supermarkten voor het eerst structureel aan elkaar koppelt. Een significante stap voor de “food & health retailer”.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Vandemoortele rekent op beterschap na lastige eerste jaarhelft

    In moeilijke marktomstandigheden staan zowel omzet als winst onder druk bij de Belgische voedingsgroep Vandemoortele. Toch noemt het bedrijf, dat bespaart op de kosten en investeert in efficiëntie, de halfjaarresultaten “veerkrachtig”.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro

    Aldi lanceert in zijn koelmeubels een selectie van een veertigtal artikelen voor onderweg, waaronder wraps, pasta- en maaltijdsalades, gekoelde dranken en smoothies. Geen enkel product kost dus meer dan vijf euro.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail